V. Kondratovičius: šiuo metu didžiausią riziką kelia karinės ir hibridinės grėsmės

AutoriusAustėja Paulauskaitė (ELTA)
Fotobns
V. Kondratovičius.

Šiuo metu didžiausią grėsmę regiono saugumui kelia karinės ir hibridinės grėsmės, teigė „Civil Shield Forum“ renginyje dalyvavęs vidaus reikalų ministras Vladislavas Kondratovičius. 

„Dabartinė saugumo situacija mūsų regione lemia, kad šiuo metu būtent karinės ir hibridinės grėsmės kelia didžiausią riziką. Stipri civilinė sauga yra visų interesas, todėl turime sutelkti valstybės ir savivaldybių institucijas bendram darbui su ekonominiais ir socialiniais partneriais“, – forume kalbėjo ministras.

„Bendradarbiavimą su verslu matome kaip galimybę įgyvendinti suplanuotas investicijas ir į civilinę saugą pritraukti daugiau inovacijų, kurios itin reikalingos siekiant atliepti augantį ir sudėtingėjantį pavojų ir grėsmių kontekstą“, – pridūrė jis.

Ministro V. Kondratovičiaus teigimu, finansinės investicijos į civilinę saugą yra būtinas atsparumo didinimo elementas.

„Teisės aktų ir reagavimo planų nepakanka tam, kad būtume tinkamai pasiruošę reaguoti į krizes ir ekstremaliąsias situacijas. Reikia, kad apsirūpinimas žmogiškaisiais ir materialiniais ištekliais atitiktų iššūkius, keliamus tikslus ir užduotis“, – Vidaus reikalų ministerijos (VRM) pranešime cituojamas V. Kondratovičius.

VRM duomenimis, Civilinės saugos stiprinimo ir plėtros programoje iki 2030 m. numatyti 7 prioritetai, tarp kurių yra priedangų plėtra, gyventojų informavimo ir perspėjimo sistemos tobulinimas bei visuomenės atsparumo ir savisaugos kultūros ugdymas. Šio programos įgyvendinimui skirtas finansavimas siekia apie 280 mln. eurų.

„77 mln. ketinama skirti priedangoms modernizuoti, beveik 13 mln. eurų – perspėjimo sirenų tinklo plėtrai, 27 mln. eurų bus skirti savivaldybių civilinės saugos parengties projektams remti, 9 mln. ketinama investuoti ir stiprinti karo komendantūrų sąveiką su civilinės saugos pajėgomis ir savivaldybėmis, o 5,5 mln. bus skirti sukurti naują modernią integruotą daugiakanalę perspėjimo sistemą“, – rašoma ministerijos pranešime.

Kaip anksčiau skelbė VRM, numatytas tikslas, kad šalies rajonų savivaldybių priedangose pavojaus atvejais būtų galima sutalpinti 40 proc. gyventojų, miestuose – 60 proc., o bendras šalies vidurkis šiuo aspektu siektų – 50 proc.

Šiuo metu šalyje yra įrengta apie 6,4 tūkst. priedangų, kuriose saugų prieglobstį rastų apie 1,5 mln. gyventojų.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

R. Šadžius apie EIB finansavimą Rūdninkų miesteliui: tai ilgas ir sudėtingas procesas

JP Redakcija

R. Šadžius: turime toliau griežtinti sankcijas Rusijai

JP Redakcija

R. Mockui suabejojus dėl naujo kalėjimo, LKT primena – kalinimo sąlygos Lietuvoje lyginamos su vergove

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads