Nacionalinis miškasodis „Kad giria žaliuotų“ šiais metais įprasmins Lietuvos meilę miškui ir dainai. Tai – didžiausia kasmetinė medžių sodinimo šventė, kuri šiais metais bus skirta Lietuvos dainų šventės šimtmečiui. Dėl to planuojama pasodinti net 100 naujų girių.
Ypatingas miškasodis
Valstybinių miškų urėdija, Lietuvos nacionalinis kultūros centras ir Aplinkos ministerija kviečia miškui ir dainai neabejingus piliečius į Nacionalinį miškasodį „Kad giria žaliuotų“. Renginys įprasmins Dainų šventės temą „Kad giria žaliuotų“, prisidės prie miškų atsodinimo, miškų naujuose plotuose įveisimo ir Lietuvos miškingumo didinimo, taip dar kartą parodant, kad Lietuvą vienija meilė miškui ir dainai.
Miškasodžio, vyksiančio balandžio 20 d., metu bus siekiama įspūdingo rezultato: ketinama pasodinti net 100 simbolinių girių visoje Lietuvoje.
„Šiais metais Lietuvoje ypač daug svarbių progų sodinti mišką. Minime Dainų šventės šimtmetį, taip pat 20 metų įstojimo į Europos Sąjungą bei NATO sukaktį. Miškasodis – vienas iš svarbiausių miško ciklo etapų ir tuo pat metu didžiulė šventė miškininkams, todėl tikimės, kad prie mūsų šiais metais jungsis dar gausesnis būrys gamtai neabejingų, mūsų tautos tradicijas puoselėjančių bei laisva ir saugia šalimi besididžiuojančių piliečių“, – sakė Valstybinių miškų urėdijos generalinis direktorius Valdas Kaubrė.
Šokiai ir dainos
Valstybinių miškų urėdijos Panevėžio regioninio padalinio vadovas Giedrius Bronušas džiaugėsi, kad šiųmetis miškasodis – teminis.
„Tai tikrai labai prasmingas miškasodis, nes pirmą kartą bendradarbiaujame su kultūros įstaigomis bei kviečiame kolektyvus jungtis prie akcijos. Kartu ne tik sodinti medelius, bet ir pašokti ar padainuoti. Kaip visuomet turėsime miškininkų laužą ir arbatą, todėl prie jo tikrai dainuosime ir dainas“, – dėstė jis.
„Lietuvoje yra 25 padaliniai, tad kiekvienas yra įsipareigojęs paskirti mažiausiai po 4 plotus, kad visoje Lietuvoje gautųsi 100 naujų girių. Panevėžio rajone turime keturis plotus: Gegužinės girininkiją, Gegužinės II girininkiją, Karsakiškio girininkiją ir Krekenavos girininkiją“, – vardijo vyras.
Kviečia jungtis
Dalyviams įrankiai ir sodmenys bus suteikti, tačiau, jei asmuo nori atsinešti savo įrankius, – mielai prašom.
„Kviečiame į talką, kad būtų šventė ne tik miškui, bet ir kiekvienam dalyviui. Tai – duoklė gamtai, o ji ypatinga tuo, kad pasodinta šviesių žmonių – visuomenės, kuriai rūpi Lietuvos miškai“, – teigė G. Bronušas.
Miškasodyje bus sodinami įvairių rūšių medžiai, tačiau pagrinde vyraus pušys.
„Kaip visuomet, nacionalinė miškasodžio diena – balandžio 20-oji, tačiau įmonės, organizacijos ir kiti, kurie negali prisijungti tą savaitgalį, yra kviečiami susisiekti ir rinktis kitą datą. Jau turime penkias organizacijas, tarp jų mokyklos ir įmonės, kurios jau pasirinko kitas dienas sodinimui“, – džiaugėsi jis.