20.9 C
Panevėžys
Trečiadienis, 19 birželio, 2024

Molainiuose atsiras modernus pastatas – vaikų lopšelis-darželis

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ, PANEVĖŽIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Panevėžio rajono savivaldybė planuoja, kad 20 tūkst. kv. m sklype priemiestinėje Molainių gyvenvietėje atsiras naujas modernus pastatas, kuriame bus įrengtas vaikų lopšelis-darželis, veiklą galės toliau vykdyti dvi Molainių bendruomenės ir biblioteka. Būsimo projekto vertė – apie du milijonus eurų.

Susitiko su bendruomenių atstovais

Panevėžio rajono savivaldybės meras Antanas Pocius susitiko su Molainių gyventojų bendruomenių atstovais Erlandu Janėnu ir Povilu Miliuku. Molainiškiai panoro plačiau susipažinti su Molainių kaime, Alyvų gatvėje, esančiame mokslo paskirties pastate planuojamais darbais.

Šiuo metu šiame buvusios mokyklos pastate įsikūrusi biblioteka ir Molainių kaimo bendruomenė bei gyventojų bendruomenės centras „Molainiai“. Pastatas yra prastos būklės, todėl augančios, perspektyvios Molainių gyvenvietės patrauklumui didinti bei gyventojų poreikiams tenkinti jį planuojama iš pagrindų rekonstruoti.

Panevėžio rajono savivaldybės meras Antanas Pocius šiandien priėmė Molainių gyventojų bendruomenių atstovus Erlandą Janėną ir Povilą Miliuką. Molainiškiai paprašė galimybės plačiau susipažinti su Molainių kaime Alyvų gatvėje esančiame mokslo paskirties pastate planuojamais darbais.

Vyksta projektavimo darbai

Meras A. Pocius paaiškino, kad Panevėžio rajono savivaldybės užsakymu šiuo metu UAB „Projektų ekspertai“ rengia projektinius pasiūlymus.

„Vyksta projektavimo darbai. Apie šį projekto įgyvendinimo etapą informuotos abi Molainių kaimo bendruomenės. Beveik 20 tūkst. kv. m sklype atsiras naujas modernus pastatas, kuriame bus įrengtas vaikų lopšelis-darželis. Jame veiks trys grupės, kurias lankys iki 55 vaikų. Molainių gyvenvietė plečiasi. Vis daugiau statoma gyvenamųjų namų ir tikrai reikia vaikų lopšelio-darželio“, – pasakojo meras ir teigė, kad dabartinis buvusios mokyklos pastatas – labai prastos būklės.

„Kadangi pastatas yra labai prastos būklės, nutarta jį iš esmės perstatyti, kad ateityje tarnautų daugelį metų. Moderniai įrengtame darželio pastate bus įrengtos atskiros patalpos su erdvia stikline terasa, skirtos ir bibliotekai, ir bendruomenių veiklai“, – aiškino meras ir teigė, kad dėl statybų nenukentės šalia pastato esantis sodas, parkelis bei Molainių istorinės atminties paminklinis akmuo.

Sudėtinėmis lėšomis

Pasak rajono mero, buvusio Molainių mokyklos pastato rekonstrukcijos vertė – apie du milijonus eurų.

„Tačiau jo kaina gali keistis, nes planuojame projektą pradėti įgyvendinti 2025 metais. Jis bus įgyvendinamas Europos Sąjungos ir Savivaldybės biudžeto lėšomis. Projektinių pasiūlymų viešinimo procedūros bus vykdomos nustatyta tvarka. Panevėžio rajone tai bus naujas darželis, nes buvęs mokyklos pastatas bus iš pagrindų restauruojamas“, – pasidžiaugė būsimu nauju pastatu rajono meras A. Pocius.

Bendruomenė pritaria projektui

Molainių kaimo gyventojų bendruomenės centro „Molainiai“ pirmininkė Ingrida Bubinienė teigė, kad bendruomenė neprieštarauja, kad pastatas, kuriame jie glaudžiasi, būtų prikeltas naujam gyvenimui.

„Bendruomenė pritaria, kad pastatas būtų rekonstruotas. Labai norime ir apie tai galvojame. Tikimės, kad rekonstravus pastatą, jame turėsime patalpas bendruomenei, nes dabar glaudžiamės nedidelėje vėjų perpučiamoje patalpoje. Todėl labai laukiame pastato rekonstrukcijos pradžios. Mūsų bendruomenė nemaža, o be to, organizacija didės – Molainių gyvenvietė plečiasi ir gyventojų daugėja. Todėl pastate bus įrengtas vaikų lopšelis-darželis“, – aiškino bendruomenės centro vadovė ir tikisi, kad pavyks projektą įgyvendinti.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Nuo rudens Panevėžio miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigose – pailgintos dienos grupės pirmokams

confident-noyce

Panevėžio rajone – net devyni sveikesnį maistą siūlantys darželiai

confident-noyce

Trijų Panevėžio darželių laukia kapitalinis remontas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau