Lygių galimybių kontrolierė: „Luminor“ diskriminavo vyresnius klientus

Lygių galimybių kontrolierė: „Luminor“ diskriminavo vyresnius klientus

BNS / DELFI nuotr.

Vienas didžiausių šalies bankų „Luminor“ diskriminavo vyresnius asmenis neleisdamas jiems pasinaudoti kreditinės kortelės savininkams teikiamu kelionių draudimu, konstatavo lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė.

Bankas pažeidė Lygių galimybių įstatymą, numatantį, kad visiems klientams, nepaisant jų amžiaus, paslaugos turi būti teikiamos vienodomis sąlygomis, pranešė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba.

Tyrimą kontrolierė pradėjo gavusi 78-erių metų pareiškėjo skundą. Jis teigė, kad „Luminor“ bankas pagamino jam kreditinę kortelę, tačiau nesuteikė visų kortelių savininkams skirtų paslaugų – informavo, jog jo nedraus kelionių draudimu. Kelionių draudimas taikomas kaip papildoma nauda kreditinės kortelės savininkui.

BIC

„Luminor“ kredito kortelių savininkams teikiamo kelionių draudimo sąlygose yra numatyta, kad jos negalioja vyresniems nei 75 metų amžiaus asmenims.

A. Skardžiuvienės teigimu, amžius negali būti lemiamas veiksnys, apribojantis vyresnių asmenų teisę gauti kelionių draudimo paslaugas. Pasak jos, vyresniems žmonėms gali būti atliekamas papildomas rizikos vertinimas, susijęs su individualia asmens sveikatos būkle.

„Negalima tiesiog atsisakyti suteikti paslaugas neįvertinus visų aplinkybių, susijusių su kliento poreikiais ir galimybėmis. Dabar situacija tokia, kad vyresni klientai, įsigiję kreditinę kortelę už tokią pat sumą kaip ir visi, negauna viso paslaugų paketo“, – pranešime sakė A. Skardžiuvienė.

Kontrolierė kreipėsi į „Luminor“ banką siūlydama nutraukti lygias galimybes pažeidžiančius veiksmus ir į Lietuvos banko priežiūros tarnybą dėl vyresnių žmonių teisių apsaugos bankų veikloje.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.