Lietuvos ornitologų draugija savo Facebook paskyroje informavo, jog Lietuvoje, Nemuno deltoje pastebėtos rečiausios žąsys perinčios Europoje.
Tai yra mažoji žąsis (Anser erythropus) – Fenoskandijos populiacija vertinama vos 110–120 individų. Rūšis priskiriama globaliai nykstančių paukščių kategorijai.
Šios žąsys peri Norvegijoje, o žiemoja Graikijoje, vos dviejose vietovėse – Kerkini ežere ir Evros deltoje, o pavasario migracijos kelias driekiasi per Lietuvą.
Remiantis Lietuvos ornitologų draugija, kaip tik šiuo metu vyksta šių žąsų migracija į perėjimo vietas. Vienas individas – Mr. Blue prieš porą metų Norvegijoje buvo pažymėtas siųstuvu.
Prieš dvi dienas žąsys paliko pavasario sustojimo vietą Vengrijoje ir vakar anksti ryte atskrido į Nemuno deltą.
Lietuvos ornitologai jau žinojo apie atvykstančias žąsis, todėl tikėjosi jas pamatyti Nemuno deltos regioniniame parke – vienoje iš geriausių vietų Europoje žąsų laikinam sustojimui.
Kaip Facebook įraše teigiame, LOD Tarybos nariui ir Ventės rago ornitologinės stoties darbuotojui Vytautui Eigirdui vakar pavyko stebėti 15 mažųjų žąsų būrį, tarp kurių buvo ir GPS/GSM siųstuvu pažymėtas Mr. Blue. Vytautas žąsis stebėjo dviejose Nemuno deltos vietose: iš pradžių žąsys buvo Sausgalviuose, vėliau Rusnėje prie Uostadvario.
Vytautas sako: „Smagu matyti, kad Nemuno delta yra saugi vieta šių žąsų migracijos kelyje. Čia jos gali rasti pakankamai lesalo ir būti ramios, kad jų netrikdys pavasarinė medžioklė, kuri vis dar vyksta kaimyninėse Rusijoje ir Baltarusijoje“
Taip pat šį pavasarį Nemuno deltoje buvo stebėtos ir mažiausiai 8 Švedijoje žieduotos mažosios žąsys. Švedija vykdo dirbtinį veisimą siekiant išsaugoti šias nykstančias žąsis.