11.7 C
Panevėžys
Penktadienis, 1 lapkričio, 2024

Lietuva su Airija ir Italijos atstovais pasirašė susitarimus dėl Ukrainos atstatymo

AutoriusBNSFotoURM

Užsienio reikalų ministerijoje (URM) Vilniuje trečiadienį pasirašytas susitarimo memorandumas su Airija dėl bendradarbiavimo statant slėptuves prie Ukrainos mokyklų ir sutartis su tarptautinio architektūrinio konkurso „Ateities mokykla Ukrainai“ laureatais iš Italijos. 

Kaip pranešė URM, Lietuva tapo pirmąja valstybe, su kuria Airija nusprendė kartu įgyvendinti vystomojo bendradarbiavimo projektus Ukrainoje.

Slėptuvių prie Ukrainos mokyklų statyboms Airija skirs 3 mln. eurų, šios lėšos bus pervestos į Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos fondą, iš kurio finansuojami Ukrainos atstatymo projektai.

„Privalome susitelkti ir padaryti viską, kad Ukraina laimėtų, kad apsaugotume šalį ir jos žmones nuo tolesnio griovimo. Lietuvos ir tarptautinių partnerių susitelkimas atstatyti tai, kas sugriauta, yra mūsų indėlis į Ukrainos pergalę ir Ukrainos vaikų ateitį“, – pranešime cituojamas užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Konferencijos metu taip pat pasirašytas susitarimas tarp Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) ir Lietuvos inicijuoto tarptautinio architektūrinio konkurso „Ateities mokykla Ukrainai“ laureatų iš Italijos – kompanijos „Scandurra Studio Architettura“.

Numatoma, kad Italijos bendrovė iki 2025 metų vasario mėnesio parengs tipinį mokyklos techninį projektą, pagal kurį bus atstatytos per karą Ukrainoje sugriautos švietimo įstaigos. Projektu nemokamai galės naudotis Ukrainos institucijos ir kiti tarptautiniai partneriai, dalyvaujantys mokyklų atstatymo procese.

Lietuva viena pirmųjų valstybių, pradėjusi Ukrainos atstatymo projektus, nelaukiant karo pabaigos.

Anot URM, sutelkus Lietuvos ir Ukrainos institucijų pastangas, pavyko palyginti nedidelius dvišalius projektus paversti didesnėmis iniciatyvomis, finansuojamomis Europos Komisijos ir kitų partnerių – geriausi pavyzdžiai yra Ukrainos mokykloms skirta slėptuvių nuo bombų programa, kuriai iš viso skirta 15,5 mln. eurų.

Kaip teigia ministerija, slėptuvių įrengimas prie ugdymo įstaigų yra būtinas siekiant užtikrinti Ukrainos moksleivių galimybes fiziškai grįžti į mokyklas ir saugiai mokytis.

2022–2024 metais Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos fondo lėšomis atstatytas vaikų darželis „Rūta“ Irpinėje, rekonstruotas licėjus Borodiankoje, atnaujintos ir reikiama įranga aprūpintos ugdymo įstaigos Snihurivkoje, Mykolajivo srityje, Irpinės vaikų darželyje pastatyta antiradiacinė slėptuvė, įgyvendinti kiti reikšmingi projektai.

Konferencijoje pasirašytas ir susitarimo memorandumas su Taivanu dėl tolesnio bendradarbiavimo atstatant Ukrainą.

Taivaniečių atstovybė Lietuvos įgyvendinamoms Ukrainos atstatymo iniciatyvoms skirs 5 mln. eurų.

Konferencijoje taip pat vyko Lietuvos ir užsienio politikos, viešojo, privataus sektoriaus, nevyriausybinių organizacijų atstovų diskusijos, kaip veiksmingai prisidėti prie Ukrainos atstatymo ir atsigavimo, didinti šalių partnerių atsparumą globaliems klimato kaitos, skaitmeninimo, hibridinių grėsmių keliamiems iššūkiams, kartu stiprinant Lietuvos įtaką tarptautinėje aplinkoje.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Vyriausybė pritarė siūlymui nutraukti prekybinės jūreivystės sutartį su Rusija

confident-noyce

SADM skelbia neturėjusi sutarčių su „Foxpay“

confident-noyce

P. Gražulis tikina norėjęs palaikyti 35 mlrd. eurų ES paskolą Ukrainai: įvyko žmogiška klaida

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau