2025-aisiais metais Jubiliejinės durys Italijoje atvertos Šventojo Petro bazilikoje, Laterano bazilikoje, Šventosios Marijos Didžiosios bazilikoje, Šventojo Pauliaus bazilikoje ir viename iš Romos kalėjimų. Šioje piligrimystėje dalyvavo apie 130 katalikų iš Panevėžio vyskupijos.
Panevėžio vyskupijos Panevėžio Kristaus Karaliaus katedros ir Krekenavos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų mažosios bazilikos piligrimai lankėsi Italijoje, kur vyko Lietuvos piligrimų dienos Romoje.
Krekenavos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų mažosios bazilikos klebonas dr. Gediminas Jankūnas pasakojo, kad piligriminėje kelionėje dalyvavo daugiau kaip du tūkstančiai piligrimų iš Lietuvos.
„Dalyvavo ganytojai kunigai, vyskupai, kurie ėjo per visas bazilikos šventąsias vietas. Buvo aukojamos šv. Mišios lietuvių kalba, sakomi pamokslai ir lankomos Romos miesto bei apylinkių išskirtinės vietovės.
Piligrimai susipažino su Amžinojo miesto – Romos – istorija. Buvo ragaujami itališkos virtuvės gardėsiai.
Buvo patirta nuoširdi bendrystė, nepaisant to, kad pasaulis ir Lietuva gyvena karų ir įvairių grėsmių laikotarpiu. Be to, meldėmės už popiežiaus Pranciškaus sveikatą. Nors audiencija, kuri turėjo įvykti kovo 3 dieną, neįvyko, bet drauge maldas kalbėjome šv. Petro bazilikoje“, – dalijosi įsimintinais įvykiais kunigas ir sakė, kad iš Panevėžio vyskupijos drauge su vyskupu Linu Vodopjanovu dalyvavo apie 130 piligrimų iš Krekenavos ir Upytės.

1300 m. popiežius Bonifacas VIII paskelbė pirmąjį Jubiliejų, dar vadinamą Šventaisiais metais. Laikui bėgant jų paskelbimo metai keitėsi: iš pradžių jie buvo kas 100 metų; 1343 m. popiežius Klemensas VI laikotarpį sumažino iki 50 metų, o 1470 m. popiežius Paulius II – iki 25 metų. Tokie, kas 25-erius metus skelbiami, Jubiliejiniai metai vaidinami eiliniais.
Tačiau, atsižvelgiant į įvairias aplinkybes, gali būti skelbiami ir neeiliniai Jubiliejiniai metai. Pavyzdžiui, 1933 m. popiežius Pijus XI norėjo paminėti Atpirkimo metines, o 2015 m. popiežius Pranciškus paskelbė neeilinius Gailestingumo metus. Skirtingi buvo ir šių metų šventimo būdai: iš pradžių tai buvo Romos šventųjų apaštalų Petro ir Pauliaus bazilikų lankymas, vėliau – piligriminė kelionė, o dar vėliau atsirado ir kitų ženklų, pavyzdžiui, Šventosios durys.
