-0.1 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 6 vasario, 2025

LEA: per dieną gauta per 2 tūkst. paraiškų dėl paramos šildymo katilams atnaujinti

AutoriusELTA
FotoELTA

Norintys pasikeisti taršius būsto šildymo katilus, Vidurio ir Vakarų Lietuvos rajono gyventojai per pirmąją kvietimo dieną pateikė beveik 2250 paraiškų paramai gauti, skelbia Lietuvos energetikos agentūra (LEA).

Pasak agentūros, gyventojų prašoma paramos suma, norint pakeisti biomasę ar iškastinį kurą naudojančius šildymo katilus, jau pasiekė maksimalią šiame etape numatytą paskirstyti lėšų sumą – 7 mln. eurų.

„Pasiūlius patrauklesnes ir supaprastintas finansavimo sąlygas, gyventojai pateikė daugiau paraiškų per trumpesnį laiką. Kad greičiau įvertintume gautas paraiškas ir lėšos žmones pasiektų greičiau, kvietimus paramai gauti skelbiame trumpesniais etapais, bet dažniau – kiekvieną metų ketvirtį. Visi gyventojai, norintys pasikeisti seną šildymo įrangą, galės pateikti paraiškas bet kada, pagal kvietimus, kuriuos skelbsime kas tris mėnesius“, – pranešime teigė LEA direktorė Agnė Bagočiutė.

Pasak jos, iki 2029-ųjų katilus planuojantiems pasikeisti gyventojams numatoma paskirstyti daugiau nei 112 mln. eurų

Nauji kvietimai Vidurio ir Vakarų Lietuvos gyventojams, keičiantiems šildymo katilus, bus paskelbti balandžio 1 dieną, o kitus kvietimus šiemet planuojama skelbti liepos 1 ir spalio 1 dienomis.

Agentūra pažymi, kad parama teikiama, įsirengiant naujus, nenaudotus 5-osios klasės sertifikuotus biokuro katilus arba šilumos siurblius žemė-vanduo, vanduo-vanduo, oras-vanduo ir oras-oras, jeigu tokie šilumos siurbliai skirti šildyti būstą.

Pagal 2023 m. ir 2024 m. skelbtus kvietimus buvo gauta 8 120 paraiškų, iš kurių beveik 5 700 gyventojų skirtas apie 20 mln. eurų finansavimas. Beveik 2 500 gyventojų jau įsirengė naujus būsto šildymo įrenginius ir jiems jau išmokėta beveik 9 mln. eurų.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kompensuoti pradėtų produktų įsigijo beveik 50 susiduriančiųjų su mitybos nepakankamumu

JP Redakcija

Daugiau nei 4,5 tūkst. gyventojų skirta parama pasikeisti taršius katilus

JP Redakcija

SAM: PSDF lėšomis bus kompensuojami enteriniai mišiniai ir gliukozės stebėjimo sistemos

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads