10 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 15 balandžio, 2021

Kultūros ir Finansų ministerijos ragina Panevėžį neskubinti menų centro statybų

AutoriusIGNAS JAČAUSKAS (BNS)FotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS, PANEVĖŽIO MIESTO SAVIVALDYBĖ
S. Eidrigevičiaus menų centras.

Kultūros ir Finansų ministerijos ragina atsakyti Panevėžio savivaldybę į klausimus, kylančius dėl numatomo statyti Stasio Eidrigevičiaus menų centro (SEMC) planuojamų veiklų ir kviečia „nesiimti jokių statybos darbų, kol nėra užtikrintas projekto finansavimas“. 

Panevėžio savivaldybė šią savaitę po beveik mėnesio leido rangovams atnaujinti darbus ruošiantis nugriauti dabartinį „Garso“ kino teatro pastatą ir statyti jo vietoje naująjį centrą. Tačiau savivaldybė vis dar susiduria su aktyviu visuomenininkų priešinimusi bei neturi tvirto paties menininko sutikimo dalyvauti projekte, o tai kelia grėsmę negauti suplanuotų 3 mln. eurų ES struktūrinių fondų lėšų.

Finansų ministerija pabrėžia, jog viešojoje erdvėje pasigirdę svarstymai, kad šių pinigų nepanaudojus centrui, būtų galima juos skirti kitiems miesto projektams, nėra teisingi ir visi kiti projektai turėtų iš naujo pereiti visas vertinimo procedūras bei stoti į finansavimo laukiančių projektų eilę.

Kino centras „Garsas“.

Finansų viceministrė Vaida Česnulevičiūtė teigia, jog europinio finansavimo Stasio Eidrigevičiaus menų centrui (SEMC) siekiantis Panevėžys turi įrodyti, kad įgyvendins šį projektą taip, kaip suplanuota, išspręsti jo įveiklinimo klausimus.

„Norint užtikrinti šio projekto finansavimą visų pirma būtina išspręsti klausimą dėl SEMC įveiklinimo ir įrodyti, kad projekto tikslas ir rezultatai bus pasiekti. Jeigu to padaryti nepavyktų ir SEMC vis dėlto nebūtų statomas, šiam menų centrui suplanuotos skirti lėšos negalėtų būti tiesiog perkeltos kino teatro „Garsas“ renovacijai, naujai kultūrinei erdvei statyti ar dar kitoms miesto reikmėms“, – Kultūros ministerijos išplatintame pranešime spaudai teigė finansų viceministrė Vaida Česnulevičiūtė.

Savo ruožtu Kultūros ministerija akcentuoja būtinybę į šio projekto Panevėžyje procesą pirmiausia sugrąžinti patį S. Eidrigevičių.

V. Gasparavičius.

Pasak kultūros viceministro Vyginto Gasparavičiaus, menininko sugrįžimas ir įsipareigojimas šiam projektui yra esminė sąlyga tolesniam šio sumanymo įgyvendinimui.

„Be tvirto ir vienareikšmiško paties S. Eidrigevičiaus įsipareigojimo likti šiame projekte tolesnės SEMC planavimo veiklos negalės vykti. Kultūros ministerija savo ruožtu ir toliau dės visas pastangas puoselėjant atnaujintą dialogą su menininku, kaip kad ir darė iki šiol. Esame ne kartą pabrėžę, jog neišpildžius menininko sugrįžimo į procesą sąlygos projekto finansavimas ir jo įgyvendinimas yra iš esmės neįmanomas“, – teigė kultūros viceministras Vygintas Gasparavičius.

Panevėžio savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna šią savaitę BNS sakė, kad yra gautas naujas principinis S. Eidrigevičiaus sutikimas dalyvauti projekte, tačiau menininkas prašo nesieti jo su pastato statybomis ir nevelti į kilusį konfliktą.

T. Jukna.

Iniciatyvinė grupė „Išsaugoti Garsą“ protestais ir kreipimasis į teisėsaugos ir kitas institucijas siekė stabdyti pastato griovimą ir įrodyti, kad sprendimai statyti menų centrą yra neteisėti. Projektui priešinasi dalis miesto savivaldybės tarybos opozicijos, prieš kino teatro pastato griovimą yra pasisakiusi ir Valstybinė kultūros paveldo komisija.

Sovietmečiu statytas „Garso“ kino teatras duris atvėrė 1968-aisiais.

3,7 tūkst. kvadratinių metrų ploto dabartinio kino centro „Garsas“ pastatą Respublikos gatvėje rangovas „Panevėžio statybos trestas“ įsipareigojo už daugiau kaip 9 mln. eurų rekonstruoti per 20 mėnesių, vėliausiai darbai gali būti baigti 2023-iųjų pavasarį.

Numatyta, kad čia atsiras muziejus, ekspozicijų salės, edukacijų erdves, infocentras, meno knygynas, mediateka, vėliau – antstatas su stogu, pritaikytas apžvalgos aikštelei, ekspozicijoms ir kameriniams renginiams. Centro nuolatinės ekspozicijos pagrindą turėtų sudaryti menininko multifunkcionalisto S. Eidrigevičiaus darbų kolekcija.


7 komentarai

VYT. 2021-03-05 12:09 at 12:09

Taip elgiasi tik OKUPANTAI IR BARBARAI,bet ne normalus ,žinantis ir mokantis skaičiuoti ir valdyti savo ar visuomeninį ūkį,o apie patriotiškumą,ar architekturinį paveldą nėra nei kalbos,TAI LT IR PANEVĖŽIO M. NIEKŠU DARBAS

Atsakyti
Gintas 2021-03-05 14:20 at 14:20

Jei dauguma miestiečių nenori matyt to monstro tai greičiau griaukit Ir ko čia kišasi ministrai į mūsų miestą

Atsakyti
Panevezietis 2021-03-05 18:25 at 18:25

Petijcija uz Garsa pasirase 8 kartus daugiau nei uz semc.. demokratija tare savo zodi

Atsakyti
kazys 2021-03-06 23:50 at 23:50

Matt bus trip,jade stoves vaiduoklis 10metų.Tada padėkokite tiems gynėjams ir tegul Jie projektuoja ir stato neaišku ką

Atsakyti
Gintas 2021-03-06 13:37 at 13:37

Meluoji kad pasirašė daugiau už garsa mūsų už nuvertyma yra daugiau o jums dar gali reik padenk prastovas ,sovietmečio gynėjai😀

Atsakyti
Andzejus 2021-03-07 11:24 at 11:24

Nuo kada sprendziamas finansavimo isisavinimas peticijomis,jei ziurint i tas peticijas,tai apklausoje garso gyneju ar stosi ginti garso pasirase net 90 zmoniu

Atsakyti
Tomas 2021-03-11 11:13 at 11:13

As uz garso nugriovima, ir uz muzieju nauja

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Vyriausybė galutinai patvirtino SEMC finansavimą iš valstybės investicijų programos

confident-noyce

Kaip SEMC ateitį mato Panevėžio bendruomenė

confident-noyce

Susmulkintas buvusio kino centro „Garsas“ nuolaužas išveš į sąvartyną

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau