-1.4 C
Panevėžys
Sekmadienis, 21 balandžio, 2024

Kovo 1 d. Panevėžyje pradedamas maisto ir virtuvės atliekų surinkimo kibirėlių dalinimas daugiabučių namų gyventojams

AutoriusJPFotoBENDROVĖS

Nuo 2024 m. sausio 1 d. įsigaliojus ES direktyvai maisto ir virtuvės atliekas atskirti nuo bendrojo atliekų srauto, atliekų tvarkytojai atsakingai ruošiasi ir vykdo parengiamuosius sistemų optimizavimo darbus. Sparčiai artėjant pasiruošimo darbų pabaigai, AB „Panevėžio specialus autotransportas“ pateikia informaciją kokiais etapais vyks rūšiavimo priemonių dalinimas Panevėžio miesto gyventojams.

Rūšiavimo priemonių dalinimas vyks etapais

Numatyta, kad daugiabučių namų gyventojams bus nemokamai suteikiamas 7 litrų talpos, rudas maisto ir virtuvės atliekoms rūšiuoti skirtas kibirėlis su atmintine. Individualių valdų savininkams bus suteikiamas 120 litrų talpos maisto ir virtuvės atliekų konteineris su filtru, 7 litrų talpos rudas maisto ir virtuvės atliekoms rūšiuoti skirtas kibirėlis ir atmintinė.

Maisto ir virtuvės atliekų rūšiavimo priemonių dalinimas panevėžiečiams planuojamas vykdyti dviem etapais:

  • Kovo 1 d. pradedamas I-asis etapas, skirtas maisto atliekų rūšiavimo kibirėlių dalinimui Panevėžio miesto daugiabučių namų gyventojams.
  • Gegužės 1 d. pradedamas II-asis rūšiavimo priemonių dalinimo etapas, skirtas privačių valdų gyventojams.

Pirmojo etapo metu, nuo kovo 1 d. iki balandžio 30 d. pradedamas maisto atliekų rūšiavimo kibirėlių dalinimas daugiabučių namų gyventojams, kuris bus vykdomas kartu bendradarbiaujant UAB „Panevėžio būstas“ ir AB „Panevėžio būtų ūkis“.

Turės kreiptis daugiabučių namų pirmininkai ar administratoriai

Nuo kovo 1 d. iki balandžio 22 d. daugiabučių namų pirmininkai ar daugiabučių namų administratoriai raginami asmeniškai kreiptis į UAB „Panevėžio būstas“, AB „Panevėžio būtų ūkis“ ir  AB „Panevėžio specialus autotransportas“ dėl maisto ir virtuvės atliekų rūšiavimo kibirėlių atsiėmimo, skirtų viso daugiabučio namo gyventojams. Gyventojų patogumui, sutartu laiku įmonės, atliekančios kibirėlių dalinimo darbus, daugiabučių namų pirmininkams pristatys visam namui skirtą rūšiavimo kibirėlių kiekį, o namų pirmininkų bus prašoma išdalinti šias rūšiavimo priemones viso namo gyventojams.

Daugiabučių namų pirmininkai ar daugiabučių namų administratoriai dėl jų daugiabučiam namui priklausančių kibirėlių atsiėmimo turi kreiptis į jų namą administruojančią įmonę bei AB „Panevėžio specialus autotransportas“ nurodytais kontaktais:

  • UAB „Panevėžio būstas“, adresas: Marijonų g. 36-3, Panevėžys. Tel. nr.: 8 45 465907, el. p.: panbustas@panbustas.lt ;
  • AB „Panevėžio butų ūkis“ , adresai: BŪT-1 Vilties g.20A, Panevėžys. Tel.: 8 45 584260, 8 45 584230, el.p.: tarnyba1@pbu.lt. BŪT-2 Beržų g.48, Panevėžys. Tel. nr.: 8 45 432045, 8 45 431148, el. p.: tarnyba2@pbu.lt. BŪT-3 S. Dariaus ir S. Girėno g.6, Panevėžys. Tel.: 8 45 526181, 8 45 526781, el.p.: tarnyba3@pbu.lt ;
  • AB „Panevėžio specialus autotransportas“, adresas: Pilėnų g. 43, Panevėžys. Tel.: +370 601 53823, el. p.: projektai@psa.lt .

Kilus bendriems klausimams dėl rūšiavimo priemonių dalinimo procesų ar norint pasitikslinti, į kurią įmonę kreiptis norint atsiimti savo daugiabučiam namui skirtus maisto ir virtuvės atliekų surinkimo kibirėlius, daugiabučių namų pirmininkus ar daugiabučių namų administratorius prašome kreiptis: tel.: +370 601 53823  arba kreiptis el.p.: projektai@psa.lt

Rekomendacijos gyventojams

Atkreipiame dėmesį, kad daugiabučių namų gyventojai, gavę maisto atliekų rūšiavimo kibirėlius, jais naudotis galės pradėti tik nuo balandžio mėn. pabaigos, nes nuo gegužės 1 d.  bus pradedamas vykdyti maisto ir virtuvės atliekų išvežimas iš bendro naudojimo komunalinių atliekų surinkimo konteinerių. Balandžio mėnesio antroje pusėje planuojama, kad komunalinių atliekų surinkimo aikšteles pasieks 191 rudas maisto ir virtuvės atliekoms mesti skirtas atliekų surinkimo konteineris.

Gyventojams gavus maisto ir virtuvės atliekų rūšiavimui skirtus kibirėlius, prieš pradedant jais naudotis, raginame iš karto nepirkti maišelių, o atkreipti dėmesį į pakartotiną maišelių naudojimą, pvz., jeigu prekybos centre pirkote produktus, kuriuos reikia susidėti į plastikinį maišelį, siūlome namuose jį panaudoti dar kartą – neišmesti, o įdėti į  maisto atliekų surinkimo kibirėlį. UAB Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centras teritorijoje veiksiančiuose įrenginiuose tvarkant maisto atliekas technologinio proceso metu maišeliai ir kitos priemaišos bus atskiriami nuo maisto atliekų ir atitinkamai sutvarkomi. Iš šių atliekų bus išgaunamos dujos, o likutinis substratas kompostuojamas.

Maisto atliekų kibirėlių dalijimas daugiabučių namų gyventojams yra svarbus žingsnis siekiant prisidėti prie švaresnės ir sveikesnės aplinkos kūrimo. Kibirėliai yra skirti maisto ir virtuvės atliekoms, tokioms kaip: vaisiai, daržovės bei jų likučiai, kambariniai augalai ir jų dalys, duonos gaminiai ir makaronai, arbatos tirščiai bei pakeliai, kavos tirščiai ir jų popieriniai filtrai, mėsos, žuvies atliekos, kaulai, kiaušinių lukštai, popieriniai rankšluosčiai ir servetėlės, naudojimui jau nebetinkami maisto produktus, riebalais išteptas popierius ir kartonas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Pasvalio mieste ir rajone pradedamas didelių gabaritų atliekų surinkimas apvažiavimo būdu

confident-noyce

Pavasarį – nemokamas didelių gabaritų atliekų surinkimas Panevėžyje

confident-noyce

Po Velykų savaitgalio Laisvės aikštėje – šiukšlių jūra

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau