14.9 C
Panevėžys
Pirmadienis, 20 gegužės, 2024

Kodėl apsimoka būti optimistu?

Mokslininkai teigia, kad optimistai džiaugiasi geresne sveikata.

Sveikesnė širdis

Ilinojaus universitete atlikto tyrimo metu, išsiaiškinta, kad optimistai dvigubai dažniau gali pasigirti idealia širdimi. Ištirta, jog pro rožinius akinius gyvenimą stebintys vyrai, neturi problemų dėl cholesterolio ir jų kūno masės indeksai buvo mažesni nei pesimistų, o tai lemia sveikesnę širdies būseną.

Mokslininkai įtaria, kad taip yra todėl, kad šie laimingieji žmonės optimaliau susidoroja su stresu ir taip išvengia su nerimu susijusių širdies problemų.

Veiksmingesni vaistai

Vaistai nuo skausmo veikia dvigubai geriau, jei pacientas tiki jų veiksmingumu, teigiama Oksfordo universiteto studijoje. Priešingu atveju, kai žmonės netikėjo, kad tabletės jiems padės, taip ir nutiko, nors vaistai buvo visiškai vienodi. Rezultatai rodo, kad tavo lūkesčiai lemia smegenų reakciją ir paveikia tai, kaip suvoki skausmą.

Geresnė atmintis

Naujame suomių tyrime, mokslininkai 8 metus sekė žmonės ir pastebėjo, kad cinikai – žmonės, kurie kituose mato tik blogas savybes – buvo labiau linkę susirgti demencija, nei jų bičiuliai optimistai.

Tyrėjai nėra įsitikinę, kaip pesimizmas daro įtaką demencijai ir kitoms atmintį veikiančioms ligoms, tačiau manoma, kad tarp cinikų paplitusi depresija yra svarbus faktorius.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau