Kazlų Rūda nuo šiol turės miesto atsiradimo legendą, ji įprasminta miesto parke

AutoriusBNS
FotoKAZLŲ RŪDOS SAVIVALDYBĖ

Kazlų Rūda nuo šiol turės miesto atsiradimo legendą, ji ant metalinių lentelių, esančių šalia ką tik sukurtų medinių skulptūrų, įprasminta centriniame miesto parke, šią savaitę pranešė savivaldybė.

Manoma, kad Kazlų Rūdos vietovardžiui pradžią davė XVI-XVIII a. iš Mozūrijos miško atsikėlęs verslininkas, bajoras Kazla su savo šeima, vėliau jo vardu pavadinta čia išaugusi gyvenvietė, o žodis „Rūda“ siejamas su rūdos gavimo ir apdorojimo vietomis, kurių čia buvo gausu.

„Ilgus amžius snūduriavo mėlynai žalios Sūduvos girios. Visokia gyvastis čia per kraštus veržėsi: urzgė, maurojo, baubė ir dantis su nagais medžioklei galando. Pavasariais sugrįžusių sparnuočių giesmės pro saulę su mėnesiu į dangų kilo ir šviesų džiaugsmą žemei dovanojo. Lietaus girdomi ir vėtrų plakami, augo ir klupo, seno ir puvo galiūnai medžiai“ , – rašoma legendoje.

„Nei reikėjo, nei trūko čia žmogaus, bet jis ėmė ir atkako… iš Mozūrijos. Ir ne vienas, o su visa krūva ratuotų, batuotų, vyžotų ir žiponuotų šeimynykščių. Kaip medum teptas rodėsi ateiviams sraunių upių ir judrių upelių išbėginėtas, klampių pelkių pilnas miškingas kraštas. Savo giminę į Sūduvą atvedęs bajoras Baltramiejus Kazla, drūtas, ūmaus būdo vyriškis, naujose žemėse šaknis įleisti panūdo. O ir Jadvyga, jo žmona, paragino naują gyvenimą čia pradėti, sau ir gausiai šeimynai gerovę pakloti!“, – teigiama joje.

Kazlų Rūdos savivaldybė legendos sukūrimo konkursą paskelbė kovo pradžioje, kadangi šiemet minimas savivaldybės dvidešimtmetis.

Savivaldybės teigimu, prie legendos kūrimo prisidėjo istorikas Juozas Banionis, kalbininkas Aldonas Pupkis, vietos lietuvių kalbos, etikos ir teatro mokytojai, visuomenininkai.

Legendą surašė Kazio Griniaus gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Daiva Gražulienė, ją redagavo A. Pupkis.

„Pats kūrybinis procesas buvo tikrai įdomus, įtraukus ir naudingas grupės nariams. Diskusijose išsiaiškinome daug naujų įdomių dalykų apie savo kraštą“, – pranešime teigė kūrybinės grupės koordinatorė Odeta Pučinskienė.

„Tikimės, jog ši legenda tarnaus kaip kultūrinis, kūrybinis, istorinis naratyvas, perteikiant mūsų krašto istoriją. Taigi kūrybinė grupė veiks ir toliau“, – sakė ji.

Ąžuolines brolių Kazlų skulptūras centriniame miesto parkelyje sukūrė viešosios įstaigos „Steel Beavers“ drožėjai, skulptūromis įamžinti šeši broliai Kazlai – Anupras, Boleslovas, Jokūbas, Kazimieras, Motiejus ir Stanislovas, visi jie vaizduojami su savo simboliais.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Valstybiniai parkai praėjusiais metais iš bilietų surinko per 100 tūkst. eurų

JP Redakcija

Panevėžys kviečia architektus kurti Molainių filtracijos laukų konversiją

JP Redakcija

Ruošdamasis įrengti parką Kaunas griaus dalį apleistų pastatų Linkuvos dvaro teritorijoje

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads