0.1 C
Panevėžys
Trečiadienis, 8 gegužės, 2024

Iš Sodelių į Švedijos karališkąją ambasadą

Užsimezgusi Sodelių kaimo bendruomenės draugystė su Švedijos ambasadore Maria Christina Lundqvist tęsiasi.

Viskas prasidėjo nuo garsaus Geležių Nepriklausomybės šaliko. Švedijos atstovė susipažino su mūsų krašto žmonėmis Kovo 11-ąją, kai kartu žygiavo Gedimino prospektu. Kraštietė, Seimo narė Rasa Juknevičienė birželio pradžioje pakvietė ambasadorę į Sodeliuose vykusią Sekminių šventę. Šventės metu Maria Lundqvist tada džiaugėsi, kad susitikimai su tolimo kaimo žmonėmis mažoje medinėje koplytėlėje ir šventėje po mišių yra labai mieli, nes tokios Lietuvos nepamatysi diplomatų priėmimuose. Sekminių šventės metu Nepriklausomybės šaliką mezgė ir Švedijos ambasadorė. M. C. Lundqvist, kuri sodeliečiams padovanojo geltonų ir mėlynų siūlų, prašydama numegzti ir švediškų spalvų šalikėlį, galbūt supintą su mūsų trispalve.

Kol Jovitos Barolienės globojamas Nepriklausomybės šalikas keliauja po kaimus ir miestelius, Sodelių kaimo bendruomenės narė Vida Šiaulienė mezgė Švedijos ir Lietuvos bendrystės šaliką.

Sodelių ir Geležių bendruomenės nariai, lydimi R. Juknevičienės, su bendrystės šaliku jau keliavome į Švedijos karalystės ambasadą Vilniuje. Švedijos ambasada Lietuvoje įsikūrusi pastatų komplekse pačioje Vilniaus senamiesčio širdyje, Didžiojoje gatvėje. Po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo Švedija buvo pirmoji šalis, atidariusi ambasadą Vilniuje.

Susitikimo metu ambasadorė Maria Lundqvist pristatė ambasados tikslą: atstovauti Švedijos karalystei, Švedijos vyriausybei ir Švedijos interesams Lietuvoje. Ambasadorė su darbuotojais bandė perteikti Švedijos tradicines ir kultūrines vertybes. Papasakojo, kad Švedijos ambasados interjeras pristato švediškąsias tradicijas ir meną. Didžioji dauguma baldų ir tekstilės detalių, meno kūrinių yra sukurti ir pagaminti Švedijoje. Tarp meno kūrinių garbingą vietą užima drobė „Tyresö“, tapyta Švedijos princo Eugenijaus. Apsilankymo metu apžiūrėjome ir  ambasados porceliano indų servizą, kuris yra 1776 m. Švedijos karaliui Gustavui III padovanoto kinų gamybos porceliano servizo kopiją. Servizas buvo naudojamas Gripsholmo pilyje Švedijoje. XX a. šio servizo kopijos naudojamos Švedijos ambasadose visame pasaulyje.

Šilti žodžiai, mintys, bendrystė užsimezgė vaišinantis švediška kava ir švediškais saldumynais. Nepamiršome ir savo kelionės tikslo, įteikėme ambasadorei M. Ch. Lundqvist Švedijos ir Lietuvos bendrystės šaliką. Seimo narės R. Juknevičienės, kurios dėka užsimezgė draugystė, pečius taip pat apjuosėme šaliku.

Atsisveikinome, bet tikime, kad užsimezgusi bendrystė ir draugystė tarp Sodelių, Geležių bendruomenių ir Švedijos ambasados tęsis ir toliau.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Seimui siūloma nesuteikti valstybės pripažinimo Jehovos liudytojų religinei bendrijai

confident-noyce

Į Paįstrį švęsti Jurginių rinkosi kraštiečiai ir poetai

confident-noyce

Kviečia balsuoti už bendruomenių pasiūlytas iniciatyvų idėjas Panevėžiui

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau