11.3 C
Panevėžys
Šeštadienis, 18 gegužės, 2024

Iš galimai neteisėta veikla besivertusio vyro siekiama konfiskuoti daugiau nei 200 tūkst. eurų turto

AutoriuseltaFotoelta

Šiaulių apygardos prokuratūra kreipėsi į teismą, prašydama valstybės naudai konfiskuoti daugiau nei 200 tūkst. eurų vertės turtą iš vieno už neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis teisto radviliškiečio.

Kaip pranešė prokuratūra, Šiaulių apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriuje tyrimas buvo pradėtas prieš metus, 2023 metų birželio mėnesį, gavus informacijos iš policijos, kad vieno radviliškiečio valdomo turto bendra vertė, įtariama, neatitinka jo teisėtų pajamų.

Tyrimo metu buvo aiškinamasi nekilnojamojo turto objektų, automobilių bei banko sąskaitose esančių lėšų kilmė. Tirtos darbinės veiklos, socialinių išmokų gavimo pajamos, taip pat išlaidos, susijusios su asmens vykdytomis gyvenamojo pastato, statinių rekonstrukcijomis bei suteiktomis paskolomis. Įvertintos išlaidos, patirtos vykdant nusikalstamas veikas, vykdant teismų priimtus baudžiamuosius įsakymus baudžiamosiose bylose bei nutarimus administracinių nusižengimų bylose.

„Pareigūnų surinkti duomenys leidžia manyti, kad šios išlaidos yra apmokėtos iš nežinomų pajamų šaltinių, t. y. asmeniui trūko oficialiai gautų piniginių lėšų paminėtoms išlaidoms patirti. Nustatyta, kad iš viso vertinamuoju 10 metų laikotarpiu išlaidos viršijo oficialias pajamas 207 526 eurais“, – teigiama prokuratūros pranešime spaudai.

Civilinio turto konfiskavimo įstatymą, kuriuo siekiama veiksmingiau kovoti su tokiais reiškiniais kaip organizuotas nusikalstamumas, korupcija ir savanaudiški nusikaltimai, Seimas priėmė 2020 m.

Civilinio turto konfiskavimo įstatyme įtvirtinta, jog sprendimą pradėti turto tyrimą priima prokuroras, nustatęs, kad yra pagrindas įtarti, kad asmenys turi neteisėtu būdu gauto, jiems nuosavybes teise priklausančio, turto. Konfiskuoti turtą leidžiama tik tuomet, jeigu jo vertė neatitinka asmens teisėtų pajamų ir šis skirtumas viršija 100 tūkst. eurų, o asmuo negali pagrįsti turimo turto teisėtumo. Kai turtas yra paslėptas, suvartotas, perleistas kitam, negu nurodyta Civilinio turto konfiskavimo įstatymo 2 straipsnio 3 dalyje, fiziniam ar juridiniam asmeniui, ar turto negalima konfiskuoti dėl kitų priežasčių, iš asmens išieškoma to turto vertę atitinkanti pinigų suma. Tokiu teisiniu reguliavimu siekiama, kad nusikalsti būtų nenaudinga.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Sugadintas kaimynų turtas: kada teks mokėti iš savos kišenės

confident-noyce

Apklausa: daugiau nei pusė gyventojų pritaria draudimui rusams ir baltarusiams įsigyti NT

confident-noyce

G. Landsbergis: tikiu, kad sprendimas dėl įšaldyto Rusijos turto pajamų perdavimo Ukrainai bus rastas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau