„Iki“ įvardijo, kiek pirkėjų jau atsiskaito savitarnos kasose

AutoriusJP
FotoBENDROVĖS


Baigęs diegti šiemet suplanuotą skaičių savitarnos kasų, prekybos tinklas „Iki“ skaičiuoja, kad toks atsiskaitymo būdas įsitvirtina parduotuvėse. Per pandemiją savarankiškai už pirkinius mokančių pirkėjų skaičius augo ir dabar šį atsiskaitymo būdą parduotuvėse, kur veikia savitarnos kasos, renkasi maždaug kas antras „Iki“ pirkėjas.

„Atsižvelgdami į besikeičiančius apsipirkimo įpročius, pirkėjams siekiame sudaryti sąlygas apsipirkti greitai, patogiai ir saugiai. Nuolat investuojame į savitarnos kasų diegimą. Mūsų duomenys rodo, kad pirkėjai aktyviai naudojasi savitarnos kasomis, vertina šio atsiskaitymo būdo pranašumus, todėl klientų, besirenkančių savitarnos kasas, skaičius auga“, – sako Lina Muižienė, prekybos tinklą „Iki“ valdančios bendrovės „Palink“ vykdomoji direktorė.

Savitarnos kasos populiarėja visose amžiaus grupėse, tačiau aktyviausiai modernias apsipirkimo technologijas naudoja jaunesnio amžiaus žmonės. Toks atsiskaitymo būdas populiariausias amžiaus grupėje iki 24 metų, mažiausiai populiarus – tarp senjorų, tačiau augimo tendencijos ir šioje grupėje nuteikia pozityviai.  Savitarnos kasomis naudojasi tiek skubantys, mažiau prekių perkantys gyventojai, tiek ir didesnius krepšelius turintys, ilgesniam laikui apsiperkantys pirkėjai.

Naujos prekybos tinklo „Iki“ savitarnos kasos šiemet buvo diegiamos devyniuose šalies miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Mažeikiuose, Druskininkuose, Alytuje, Šilutėje, Marijampolėje ir Palangoje. Kai kuriuose iš jų iki šiol savitarnos kasų nebuvo ir gyventojai iš karto ėmė noriai naudotis naujove.

„Iki“ pirkėjai turi galimybę stebėti Lietuvoje vykstantį savitarnos kasų vystymosi procesą – nuo pirmųjų, daugiau kaip prieš 10 metų įdiegtų, iki šiandien parduotuvėse randamų šiuolaikiškų savitarnos kasų. Didžiausias skirtumas, kurį naujai įdiegtose kasose pirkėjai greičiausiai jau pajuto, – tai patogesnė ir intuityvesnė vartotojo sąsaja. Ji paspartina prekių suvedimo procesą, lengvina atsiskaitymą – net ir pirmą kartą savitarnos kasą išbandantis pirkėjas įprastai greitai suvokia, kaip veikia savarankiško apsipirkimo principas“, – sako savitarnos kasų sprendimus „Iki“ parduotuvėse įgyvendinančios bendrovės „StrongPoint“ vadovas Baltijos šalims Rimantas Mažulis.

Iš viso šiuo metu tinklo parduotuvėse veikia jau 173 savitarnos kasos, kuriose pirkėjai patys, iki minimumo sumažinant kontaktą su parduotuvės darbuotojais, nuskenuoja savo prekes ir atsiskaito grynaisiais pinigais arba banko kortelėmis.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Ar saugi Lietuvoje staigiai išpopuliarėjusi parduotuvė „Shein“?

JP Redakcija

Ir vėl neteisinga prekės kaina kasoje? Paaiškino, kokių žingsnių imasi prekybininkai, kad to išvengtų

JP Redakcija

Iš parduotuvių vagia alkoholį, kavą ir kosmetiką, o nusikaltimų motyvais tampa net azartas ir adrenalinas

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads