Robotinė ranka, įrengta Tarptautinės kosminės stoties išorėje, susilaukė orbitinės nuolaužos smūgio, tačiau ji vis dar veikia.
Kosminės šiukšlės smūgis į „Canadarm2“, kurį rutininės patikros metu, gegužės 12 d., pirmiausia pastebėjo NASA ir Kanados kosmoso agentūra, pramušė skylę rankos gervėje ir terminiame sluoksnyje.
„Nepaisant smūgio, vykstančios analizės rezultatai rodo, kad rankos veikimas lieka nepakitęs,“ – skelbiama Kanados kosmoso agentūros pranešime.
Nors konkretus objektas, pridaręs šios žalos, yra nežinomas, tačiau kosminei stočiai kyla pavojus susidurti su objektais, kurie yra per maži, kad būtų susekti, nes ji skrieja nuo Žemės nutolusi per 408 kilometrus.
Šie nedideli objektai gali būti uolienų dalys, mikrometeoritai, dulkių dalelės ar net nuo palydovų atsilaupiusių dažų drožlės.
Siekiant užtikrinti, kad jie nesusidurtų su palydovais ar kosmine stotimi, kosmoso agentūrų nuolatos yra stebima apie 23000 objektų, kurių dydis yra softbolo kamuoliuko dydžio ar didesni.
Labai svarbu yra apsaugoti kosminėje stotyje gyvenančius astronautus.
Besitęsiant analizei, robotizuota ranka toliau vykdo suplanuotas operacijas.
Orbitinės nuolaužos taip pat yra sekamos, kad būtų įsitikinta, kad jos nekelia jokio pavojaus kosminiams erdvėlaiviams keliaujantiems į ir iš stoties.
Balandžio 23 d., „SpaceX“ kosminis erdvėlaivis „Crew Dragon“, kuriuo skrido NASA astronautai Shane Kimbrough ir Megan McArthur, Prancūzijos astronautas Thomas Pesquet iš Europos kosmoso agentūros ir Akihiko Hoshide iš Japonijos, pakilo iš NASA Kenedžio kosminių skrydžių centro Floridoje.
Pakeliui į stotį įgula iš tiesų buvo perspėta, kuomet Žemėje likusi komanda greitai suprato, kad kosminis erdvėlaivis gali būti pavojuje susidurti su orbitinių nuolaužų dalimi. Vis dėlto, pavojų kėlęs objektas praskriejo pro šalį, kuomet jį sekant paaiškėjo, kad jis buvo toliau nei tikėtasi.
Nors žemoji Žemės orbita astronautus apsaugo labiau nei jei jie gyventų giliajame kosmose, tačiau jie vis tiek susiduria su tam tikru pavojumi jų gyvybei, kuris kyla kosminėje aplinkoje, pavyzdžiui dėl orbitinių šiukšlių, kurių čia apstu.