„Teltonikos“ vadovui Arvydui Paukščiui užsimenant apie galimus buvusios Vyriausybės bandymus kenkti jo įmonių grupei, kadenciją baigusi premjerė Ingrida Šimonytė tikina – verslininko insinuacijos yra melas. Konservatorė tvirtina turinti visus dokumentus ir susirašinėjimus, įrodančius, jog jos vadovautas Ministrų kabinetas dėjo pastangas, sprendžiant A. Paukščio projektui Liepkalnyje kylančius iššūkius.
„Aš nenoriu vertinti žmogaus. Aš esu girdėjusi, kad ponas Paukštys yra labai religingas žmogus. Tai tik žinau, kad tokie žmonės turi suprasti, kad… Ta instancija tikrai viską mato. Ir nieko daugiau nenorėčiau apie poną Paukštį komentuoti. Tiesiog tai, ką jis sako, tos insinuacijos yra melas. Aš galiu tą tiesiai pasakyti – tai yra melas“, – antradienį Seime žurnalistams sakė I. Šimonytė.
„Aš esu fakto žmogus, aš galiu jums atsakyti taip, kaip buvo. O kas jau ten kieno galvoje dedasi – apmaudu ir tiek“, – pridūrė konservatorė.
Taip I. Šimonytė sureagavo į naujausius A. Paukščio pasisakymus. Pirmadienį tinklalaidėje politika.lt „Teltonika“ grupės įmonės „AGP Investments“ vadovas užsiminė apie, jo teigimu, keistus sutapimus, leidžiančius manyti, jog buvusi valdžia sąmoningai kliudė jo verslui.
„Aš turiu ir dokumentus, ir susirašinėjimus elektroniniu paštu, jeigu kam nors kanda nors reikės tą informaciją pateikti, apie tai, kad aš kiekvieną mėnesį buvau informuojama apie progresą šio kabelio projekto. Ne veltui, turbūt, kai buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas ar pradėti kažkokie procedūriniai veiksmai institucijose, siekiant aiškintis, ar niekas nekėlė dirbtinių kliūčių ponui Paukščiui, labai greitai buvo priimtas sprendimas, kad to tyrimo nebus. Nes aš kai apie tai išgirdau, sakiau, kad bijau, kad to tyrimo metu gali būti netyčia nustatyta, kad buvo iš tikrųjų labai uoliai padedama ponui Paukščiui, kad jo energetikos tinklų problemos būtų sparčiai sprendžiamos“, – dėstė buvusi premjerė.
„Tos įstatymo pataisos, kurios šiandien Seime bus pateikiamos, buvo paruoštos Vyriausybės ir labai greitai suderintos. Tai aš tiesiog negaliu įlįsti į kitų žmonių galvą ir atspėti, kodėl šitaip yra elgiamasi. Bet galiu visa tai paneigti“, – pridūrė ji.
„Nežinau jokių kitų projektų, kurie būtų šitaip globojami“
Kadenciją baigusi premjerė ir toliau atmetė „Teltonikos“ įmonių grupės įkūrėjo metamus įtarimus, esą buvusi Vyriausybė galėjo sąmoningai kišti pagalius į ratus, vystant šimtamilijonį projektą Liepkalnyje. Anot jos, situacija buvo priešinga.
„Jam ne tik nebuvo daromos kliūtys, jam buvo paskirti žmonės – jo projektui, kad projektas būtų plėtojamas taip sparčiai, kaip tik objektyviai įmanoma“, – sakė konservatorė.
„Dabar jūs tuo, ką jis sako – tarsi tikite, o tuo, ką aš sakau – jūs negirdite. Nežinau jokių kitų projektų, kurie būtų šitaip globojami“, – pridūrė ji.
Ekspremjerės teigimu, daugelį problemų, apie kurias viešai rudenį pradėjo kalbėti A. Paukštys, buvo galima išspręsti tiesiog apie tai pasikalbėjus. Be to, akcentavo ji, infrastruktūros darbai, reikalingi projekto vystymui, galėjo užtrukti ir dėl pačios įmonės padarytų projektavimo klaidų.
„Aš pati asmeniškai kreipiausi į Vilniaus merą, kad šiame projektui būtų skirtas didesnis dėmesys. Paskyriau žmogų savo komandoje, kuris buvo atsakingas už Teltonikos projektą. Tokius žmones šiam projektui taip pat paskyrė energetikos įmonėse. Ponas Paukštys pasirinko daryti elektros kabelių projektą pats, o ne „Litgrid“. Taip daro apie ketvirtadalis klientų, kiek aš žinau. Yra dvi alternatyvos. Arba darai pats, nes tai sutaupo laiko, arba projektuoja „Litgrid“ ir tada tai užtrunka šiek tiek ilgiau. Ponas Paukštys pats pasirinko projektą, jis pats pasisamdė rangovą. Labai gaila, kad projektas buvo paruoštas taip, kad, mano žiniomis, tam projektui buvo labai daug pastabų iš energetikų. Girdėjau skaičių 600. Vadinasi projektas buvo parengtas nevisiškai kokybiškai“, – sakė I. Šimonytė.
ELTA primena, kad „Teltonika“ grupės įmonės „AGP Investments“ vadovas Arvydas Paukštys lapkritį pranešė, jog stabdo 3,5 mlrd. eurų vertės „Teltonika High-Tech Hill“ parko statybas Liepkalnyje, mat, anot jo, šalyje trūksta projektui būtinų elektros pajėgumų, užsitęsė žemės sklypų paskirties keitimas, kilo kitų iššūkių, bendraujant su ministerijomis bei joms atsakingomis institucijomis.
Tiesa, nors sulaukė šalies politikų ir institucijų dėmesio bei pažadų spręsti kylančias problemas, netrukus A. Paukštys užsiminė, jog visi jo projektai „ėmė lėtėti“ po to, kai jis finansiškai parėmė šalies vadovą Gitaną Nausėdą jo rinkiminės kampanijos metu.
Kiek vėliau buvusiai Vyriausybei sugriežtinus dvejopos paskirties prekių eksportą oro keliu į trečiąsias šalis, „Teltonikos“ vadovas negailėjo kritikos šiam sprendimui. Jis neatmetė, kad nueinančioji valdžia tokį sprendimą priėmė vadovaujantis asmeniškumais ir kerštavo dėl kilusio skandalo, kai buvo paviešinta informacija apie šalies institucijų negebėjimą spręsti biurokratines problemas.
Tiesa, netrukus pati „Teltonika“ sulaukė kritikos viešojoje erdvėje – skelbta, esą įmonės produkcija vis dar yra prekiaujama Rusijoje ir Baltarusijoje. A. Paukštys tai neigė ir netrukus interviu tinklalaidėje politika.lt pateikė savo matymą. Verslininkas užsiminė apie buvusius susitikimus su signataru Albinu Januška, tuometiniais Seimo nariais, siekiant vystyti ryšius su Taivano pramone, atsisakymą remti Povilo Malakausko ir kunigo Algirdo Toliato iniciatyvą. Nors tiesiai klausiamas, ar buvusi valdžia prisidėjo prie kylančių iššūkių jo verslui, A. Paukštys nei patvirtino, nei paneigė, jis tikino, kad tam tikri „sutapimai“ visą situaciją padaro aiškesne.