Kasmet odontologijos klinikų vis daugėja, tačiau žmonės skundžiasi, kad gydymo paslaugos brangios, o turėti gražius dantis riboja tik finansinės galimybės. Dėl spartaus šiuolaikinio gyvenimo tempo, žmonės atkreipia dėmesį į savo sveikatą tik tuomet, kai ligos protrūkis tampa jų gyvenimo diskomfortu pasireiškia skausmu arba dantų praradimu.
Kai žmogus kreipiasi jau esant dantų skausmui ar įsismarkavus kitai ligai (pvz. Periodontitui) gydymas gali tapti ilgas ir brangus. Kiek išleisime odontologui labai priklauso nuo paskirstytų prioritetų, jei pacientai laikytųsi burnos higienos principų, taisyklingai prižiūrėtų dantis, reguliariai profilaktiškai tikrintųsi, neužleistų ligų, odontologams nebebūtų darbo.
Ar žinote, kad net 95 proc. žmonių virš 60 m. serga periodontitu? Ši liga apaugusi mitais, klaidingomis nuostatomis, baimėmis, labai dažnai žmonės ligą “nurašo” genetiniam paveldimumui ir susitaiko su jos baigtimi t. y. dantų praradimu.
Plačiau apie periodontitą panevėžiečiai ir pasvaliečiai turėjo galimybę išgirsti iš Aukštaitijos implantologijos klinikos gydytojos odontologės-periodontologės Aistės Navikienės, Visuomenės sveikatos biurų organizuojamuose seminaruose. Džiugina, kad gydytoja skiria savo laiką ir dalijąsi per dešimtmetį sukaupta patirtimi, diagnozojuojant ir gydant periodontitą.
Pagrindinė gydytojos žinutė buvo, kad parodontozė yra sustabdoma liga, ypač jeigu aptinkama ankstyvose stadijose. Kuo greičiau ji pastebima, tuo lengvesnis, paprastesnis ir pigesnis yra jos gydymas. Ar stipriai pažengusi liga, gali nustatyti periodontologas, apžiūrėjęs pacientą ir atlikęs reikiamus tyrimus.
Pirmieji parodontozės požymiai yra dantenų paraudimas, nedidelis patinimas, jautrumas, kraujavimas valantis dantis. Jei dantenų uždegimui yra leidžiama plėstis ir žmogus nesiima jokių veiksmų, jis plinta gilyn link danties šaknų. Ligai progresuojant ir nesiimant gydymo, uždegimas apima žandikaulio kaulą ir galiausiai žmogus gali netekti dantų.
Pats geriausias būdas išvengti parodontozės – tai visą gyvenimą tinkamai rūpintis savo burnos higiena, dantų ir dantenų sveikata bei reguliariai profilaktiškai lankytis pas odontologą.
Taip galima laiku užkirsti kelią bet kokioms didesnėms dantų ir dantenų ligoms bei sutaupyti.