14.2 C
Panevėžys
Šeštadienis, 27 liepos, 2024

G. Burokienė: „Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga steigia Krikščioniškos demokratijos ir tradicinių vertybių centrą“

AutoriusGUODA BUROKIENĖ (Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto narė, LVŽS frakcijos seniūnės pirmoji pavaduotoja)FotoASMENINIS ALBUMAS
G. Burokienė.

Drąsiai galiu sakyti, jog šiandien Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) liko vienintelė politinė jėga Lietuvoje, kuri be jokių išlygų gina tradicinę šeimą, lietuvių kalbą, papročius, tradicijas ir žmogaus teisę gyventi sveikai ir oriai.

Norėdami stiprinti šią tradicinę ir vis dar perspektyvią ideologiją, LVŽS steigia Krikščioniškosios demokratijos ir tradicinių vertybių analitinį centrą. Šis centras telks Lietuvos ir užsienio politikus, mokslininkus, teisininkus, verslininkus, jaunimo ir bendruomenių lyderius, kad būtų puoselėjamos krikščioniškos demokratijos idėjos ir saugomos tradicinės vertybės.

Centras pristatys krikščioniškojo socialinio mokymo idėjas šiuolaikiškai, akcentuojant į savimi pasitikintį žmogų, stiprią šeimą, gyvus regionus, augančią vidurinę klasę, klestinčius verslus, Lietuvos tapatybės puoselėjimą stiprioje Europos Sąjungoje (ES) ir planetos išsaugojimą ateities kartoms.

Krikščioniškoji demokratija egzistuoja dėl vieno vienintelio tikslo – padėti kiekvienam žmogui geriausiai atsiskleisti. Ne pasimėgauti laisve, ne pavartoti demokratiją, ne pagyventi iš pašalpų, ne pasitarnauti didesniam planui, bet tapti geriausiu, kokiu tau lemta tapti. Žmogus geriausiai atsiskleidžia būdamas laisvas ir veikdamas visuomenėje. Laisvę mes suprantame kaip kuriančią, taurinančią ir atsakingą, priešingą nepažabotai savitikslei vartotojiškai laisvei. O visuomeniškumą mes suprantame tik kaip natūralaus poreikio bendrauti terpę, kuri padeda žmogui atsiskleisti.

Krikščioniškoje demokratijoje tikima kiekvieno žmogaus gebėjimu tapti asmenybe, o ne vidutinybe. Šis principas reiškia, kad kiekvienas turime stengtis pats susidoroti su iššūkiais ir taip tobulėti, nes patys geriausiai žinome, ko mums reikia, o padėti mums, reiškia silpninti mus. Tai galioja vaikų ir tėvų, giminaičių, kaimynų ir draugų santykiams bei funkcijų pasiskirstymui tarp bendruomenių, savivaldos, valstybės, ES valstybių narių ir Europos Komisijos. Tik patys spręsdami iššūkius, darydami klaidas ir mokydamiesi iš jų, tobulėjame. Tas pats nutinka ir vis daugiau funkcijų visuomenėje ir valstybėje prisiimančioms bendruomenėms, savivaldybėms, regionams. Valstybė turi juos remti ir įgalinti, o ne pasisavinti jų veiklos sritis.

Steigiamas analitinis centras padės pagrįsti šias idėjas moksliškai ir teisiškai bei skleisti jas visuomenėje. Tad visi, kuriems rūpi Lietuvos ateitis ir kurie nepritaria pamatines valstybės ir šeimos vertybes griaunančiam liberalizmo įsigalėjimui, bus kviečiami prisidėti prie šio centro veiklos.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

G. Burokienė: „Ar sumažintos subsidijos pritrauks jaunimą į regionus?“

confident-noyce

G. Burokienė: „Biudžeto pinigai – narkotikų tyrimo laboratorijoms?“

confident-noyce

I. Janeliūnas. Iš mokyklos suolo – tiesiai į batalionų kuopas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau