Elektros kainoms nukritus, vartotojai subruzdo: naujų sutarčių skaičius išaugo 4 kartus

AutoriusJP
FotoLRYTAS.LT

Sausio pabaigoje nepriklausomiems elektros tiekėjams pranešus apie kainų buitiniams vartotojams mažėjimą, gyventojai suskubo pasinaudoti galimybe už elektrą mokėti pigiau. Vienai didžiausių Baltijos regiono įmonių grupių „Latvenergo“ priklausančios energetikos sprendimų bendrovės „Elektrum Lietuva“ duomenimis, pastarosiomis savaitėmis naujų sutarčių per dieną sudaroma kartus daugiau nei šių metų pradžioje, o gyventojų užklausų srautas išaugo iki 10 kartų.

Iš visų per 2 savaites bendrovės pasirašytų sutarčių 42 proc. sudarė atnaujintos esamų klientų sutartys, o likę 58 proc. buvo nauji klientai, pakeitę ankstesnį tiekėją. Tiekėją keičiančių gyventojų srautas, palyginti su metų pradžios duomenimis, išaugo 3,5 karto.

„Didėjantį susidomėjusiųjų srautą užfiksavome sausio viduryje – iš karto, vos tik pradėjome siūlyti mažesnes už valstybės kompensuojamą 28 ct/kWh ribą kainas. Paskutinės sausio dienos ir vasario pradžia buvo rekordinės – fiksavome daugiau nei po 1000 naujų sutarčių per dieną. Tokius srautus paskutinį kartą stebėjome tik 2022 m. birželį, prieš pat antrosios liberalizavimo bangos termino pabaigą, kai gyventojai masiškai suskubo pasirašinėti sutarčių“, – komentuoja „Elektrum Lietuva“ vadovas Martynas Giga.

Itin pagausėjo gyventojų, aktyviai besidominčių galimybe keisti turimas sutartis – skambučių srautas sausio pabaigoje padidėjo 10 kartų, elektroninių laiškų ar užklausų per savitarnos sistemą – virš 3 kartų.

Pasak M. Gigos, užklausų srautai ir toliau neslopsta – vartotojai domisi, lygina tiekėjų pasiūlymus ir, esant sąlygų pasikeitimui į gerąją pusę, nevengia priimti sau naudingus sprendimus.

Pasirašantiems sutartis iki vasario 22 d. gyventojams bendrovė siūlo mažiausią rinkoje – 25,567 ct/kWh tarifą, fiksuojant kainą pusmečiui, arba 26,822 ct/kWh tarifą norintiems stabilumo ilgesniam laikotarpiui, tad pasirenkantiems kainą fiksuoti 36 mėn. Abu planai yra be jokių papildomų sąlygų ir nutraukimo mokesčių.

Vadovo teigimu, didžioji dalis klientų renkasi šiuo metu bendrovės siūlomą pigiausios kainos planą su 6 mėn. fiksuotu tarifu – greičiausiai todėl, kad būtent dabar nori už elektrą mokėti pigiausiai, arba tiki, kad po 6 mėnesių elektra dar pigs.

Norint pasikeisti elektros tiekėją, gyventojui nereikia kreiptis į senąjį, užtenka sudaryti naują sutartį su pasirinktu kitu tiekėju. Tuomet senoji elektros tiekimo sutartis nutrūksta automatiškai. Svarbu tik pasiskaityti sutarties nutraukimo sąlygas – jei jose numatyti papildomi mokesčiai ar suteiktos nuolaidos, jas teks grąžinti – buvęs tiekėjas pats paskaičiuos ir pateiks sąskaitą apmokėjimui.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Ruošiantis atsijungti nuo rusiškos elektros sistemos primenama: jokių veiksmų gyventojams atlikti nereikia

JP Redakcija

„Elektrum Lietuva“: elektros energijos kaina Lietuvoje augo 45 proc.

JP Redakcija

Su Europos tinklais susijungusios Baltijos šalys turėtų diskutuoti apie bendrą elektrinę

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads