Daugiaaukštis pastatas Velžyje parduotas už juokingą sumą – 50 tūkst. eurų

Velžio gyvenvietėje komunalininkams priklausantis pastatas parduotas tik už 50 tūkst. eurų.

Viešoji įstaiga Velžio komunalinis ūkis paskutiniame rajono Tarybos posėdyje pateikė sprendimo projektą kelti teikiamų atlygintinų paslaugų kainas. Kainos dvigubai didinamos elektrofizinių matavimų paslaugoms. 

Įstaigos vadovas Vaidas Virbalas Tarybos politikams aiškino, kad kainas didinti priversti – didėjo darbo užmokestis bei darbams atlikti reikia didesnių darbo sąnaudų.

Be to, įmonės vadovui teko politikams pasiaiškinti, kodėl Velžio gyvenvietėje komunalininkams priklausantį pastatą pardavė tik už 50 tūkst. eurų.

Pardavė už 50 tūkst. eurų

Nors kainų didinimui rajono politikai ir pritarė, tačiau Tarybos narys Jonas Katinas pasidomėjo, kodėl artėjant žiemai didinamos paslaugų kainos, gal kainų didinti nereikėjo, nes Velžio komunalinis ūkis neseniai pardavė 4 aukštų pastatą Velžio gyvenvietėje ir gautomis pardavimo lėšomis galėjo padengti susidariusius nuostolius.

Paaiškėjo, kad daugiaaukštis pastatas parduotas už juokinga sumą – 50 tūkst. eurų.

Vieni didina, kiti – mažina

Politikas J. Katinas stebėjosi, kodėl prieš žiemą viešoji įstaiga didina paslaugų kainas.

„Tuo tarpu, tame pačiame posėdyje bendrovė „Aukštaitijos vandenys“ pateikė sprendimą, kad mažina geriamojo vandens kainas, o Velžio komunalininkai elgiasi priešingai – didina kainas“, – nustebęs buvo Tarybos narys.

J. Katinas.

Vienas pirkėjas

Pasak J. Katino, jį nustebino dar vienas faktas.

„Velžio komunalinis ūkis neseniai pardavė jiems priklausantį daugiaaukštį pastatą Velžio gyvenvietėje. Įdomiausia, kad gerai išsilaikęs pastatas parduotas už juokingą sumą – 50 tūkst. eurų. Už tokią sumą Panevėžyje galima nusipirkti tik 2-jų kambarių butą, o čia – keturių aukštų statinys. Be to, nors pastatas ir priskirtas valdyti Velžio komunalininkams, rajono Tarybos leidimo parduoti jį nepateikė. Panorus sužinoti, kodėl pastatas parduotas tik už tiek, gavau atsakymą, kad pirkti jį atsirado tik vienas pirkėjas. Mano žiniomis, pastatą nusipirko kažkokia statybinė organizacija“, – susijaudinęs kalbėjo rajono politikas ir pridūrė, kad iki šiol neaišku, ką su tuo pastatu darys pirkėjai.

„Gal ten bus viešnamis, gal kazino, o gal senelių globos namai? Gal geriau tame pastate buvo galima įrengti socialinius būstus, nes rajone tokio būsto laukia per 100 žmonių“, – svarstė J. Katinas.

Pardavinėja seniai

Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis naujienų portalui JP teigė, kad pastato pardavimą Velžio komunalininkai suderino su Savivaldybe.

P. Žagunis.

„Visi sutikimai statinį parduoti buvo suteikti, o kad už tokią mažą kainą parduotas, reikia pamatyti, koks to pastato stovis. Jau geriau prastas pardavimo rezultatas, nei blogas sprendimas išlaikyti bevertį pastatą. Tas pastatas seniai pradėtas turgavoti, bet niekas nepirko. Galu gale pavyko parduoti ir jį nusipirko  statybinė organizacija. Ką su juo darys, nežinau. Svarbu, kad naudotų vadovaudamiesi galiojančiais šalyje įstatymais“, – komentavo meras ir sakė, kad socialinį būstą pastate įrenginėti būtų per brangų.

Priversti didinti

Tuo tarpu Velžio komunalinio ūkio vadovas V. Virbalas naujienų portalui JP aiškino, kodėl teko didinti teikiamų paslaugų kainas.

Pasak jo, kainos nebuvo didintos nuo 2008 metų. „Per tuos metus daug kas keitėsi – atlyginimai didėjo, sąnaudos darbui kito. Todėl ir teko didinti paslaugų kainas. Minėtos paslaugos teikiamos įvairioms rajono įstaigos – kultūros centrams, vaikų darželiams ir kitoms“, – sakė V. Virbalas.

Įrenginėja butus

Be to, komunalininkų vadas paaiškino, kodėl pastatas Velžio gyvenvietėje buvo parduotas už tokią kainą. „Parduotas jis aukciono būdu. Pirmiausiai jį įvertino nepriklausomi turto vertintojai. Jie pastatą, statytą 1976 metais, įkainavo 40 tūkst. eurų, o aukcione pardavėme už didesnę kainą. Pastato būklė siaubinga – stogas kiauras, vamzdynų, nuotekų, dujų nėra, sienos trupa. Jį prikelti gali tik tas, kas turi pinigų. Šiuo metu pirkėjai jau pradėjo jį renovuoti ir, berods, įrenginėja gyvenamąjį plotą. Kitų metų pavasarį jie pradės pardavinėti įrengtus butus“, – sakė Velžio komunalinio ūkio vadovas V. Virbalas ir pridėjo, kad bevertį pastatą ruošti pardavimui pradėjo nuo 2016 metų rudens, o aukcionas paskelbtas birželio mėnesį.

Pokyčiai

Panevėžio rajono savivaldybės Tarybos posėdyje be to, kad buvo patvirtintos naujos paslaugų teikimo kainos, dar buvo pakeisti VšĮ Velžio komunalinio ūkio įstatai, patvirtinta įstaigos valdymo struktūra ir naujas pareigybių sąrašas.

Patvirtintame sprendimo aiškinamajame rašte parašyta, kad patvirtintos 27 pareigybės, o po įmonės restruktūrizavimo vietoje 82 darbuotojų planuojama, jog liks 76.

Esą, Velžio komunaliniame ūkyje naujoji valdymo struktūra sumažins darbuotojų skaičių 6 etatais.


1 komentarai

Rimas. 2017-12-04 18:40 at 18:40

Rašinėjate tik paskalas, kodėl negalite pateikti paduoto pastato ploto? Juk parduota tik vos daugiau 2/3 pastato, o vos mažiau 1/3 pastato tebevaldo savivaldybė (žiūr. nuotraukoje 12 plastikinių langų).

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

I. Šimonytės taryboje – „Verslo žinių“ redaktorius R. Barysas, ekspremjeras A. Abišala

confident-noyce

LRT Tarybos nariai pasididino sau atlyginimus 38 proc., pirmininkui – 60 proc.

confident-noyce

Panevėžio rajono savivaldybės taryboje – naujas narys

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau