Penktadienį Prezidentūros Kolonų salėje vyko Dianos Nausėdienės globojama mokslinė-praktinė konferencija „Valstybės pareiga padėti moterims krizinio nėštumo situacijoje: galimybės ir problemos“.
„Šios konferencijos tikslas – paskatinti diskusijas, siekiant, kad mūsų visuomenėje būtų mažiau nelaimingų, sužalotų žmonių: moterų, vyrų, vaikų. Nepaprastai svarbu, kad giliai savyje paslėpto ir dažnai nebylaus skausmo ir asmeninių netekčių jūra mažėtų, kad krizės akivaizdoje kiekvienas iš mūsų būtume įgalinti rasti geriausius sprendimus“, – sveikindama konferencijos pranešėjus ir nuotoliniu būdu transliaciją stebinčius žiūrovus sakė pirmoji ponia.
Diana Nausėdienė konferencijoje teigė, kad pagalbos stoka krizinį nėštumą patiriančioms moterims neretai pasireiškia ir rezonansiniais įvykiais – mūsų visuomenėje vis dar pasitaiko atvejų, kai išmetami kūdikiai. „Išgirdus tokią žinutę visuomeniniame teisme vyraujantis nuosprendis būna greitas, dažnai tik kaltinamojo pobūdžio – pasmerkiama moteris, reikalaujama ją griežtai nubausti, ji galutinai nustumiama į socialines paraštes. Piktinamės jos silpnumu, nužmogėjimu. Bet kaip mažai pagalbos jai siūlome“, – kalbėjo pirmoji ponia.
Konferencijoje pranešimą skaičiusi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto doc. dr. Giedrė Širvinskienė sakė, kad jai nėštumo, gimdymo ir motinystės tema artima ir kaip mokslininkei, ir kaip praktikuojančiai psichologei. Jos nuomone, labai neteisinga, kai niekas iš specialistų nėra įpareigotas suteikti informacijos apie galimą pagalbą: „Specialistas ir negali to padaryti, nes nėra valstybiniu mastu išvystytos krizinio nėštumo pagalbos sistemos, o tik pavienės nevyriausybinės iniciatyvos. Savo pranešimu konferencijoje ir noriu atkreipti dėmesį į šias problemas.“
Tarptautinėje mokslinėje-praktinėje konferencijoje taip dalyvavo pranešėjai iš Lietuvos sveikatos mokslų, Vytauto Didžiojo, Vilniaus universitetų, Laisvos visuomenės instituto, Lietuvos socialinių tyrimų centro Visuomenės geografijos ir demografijos instituto.
Konferencijos organizatorius yra VŠĮ Laisvos visuomenės institutas.
Kad būtų stiprinama pagalba krizinį nėštumą patiriančioms moterims, Dianos Nausėdienės iniciatyva nuo šių metų birželio didžiuosiuose portaluose prie pranešimų apie paliktus, išmestus kūdikius pridedami krizinio nėštumo centrų ir gyvybės langelių kontaktai, taip siekiant didinti sklaidą apie pagalbą krizinio nėštumo situacijose atsidūrusioms moterims.