15.3 C
Panevėžys
Šeštadienis, 27 liepos, 2024

AutoriusJPFotoDOMAS URBONAS, ŽIVILĖ VEČIORKUTĖ
Čempionų titulą gynantys BC „Jūsų Panevėžys“ krepšininkai PRKL iškovojo antrą pergalę.

Šią savaitę įvyko penkerios Panevėžio miesto ir rajono krepšinio lygos (PRKL) dvikovos, sulig kuriomis ne tik buvo sužaistas antrasis čempionato turas, bet ir baigėsi kalendorinių 2023 metų kovos.

Didžiausią intrigą kėlė dviejų praėjusio sezono finalininkių akistata, kurioje pastaruoju metu daugelio Panevėžio krepšininkų antraisiais namais tapusioje Beržų gatvės salėje susigrūmė „Rėkliai-Alaus mėgėjai“ (0-1) ir BC „Jūsų Panevėžys“ (2-0) ekipos.

Kaip ir dera titanų mūšiui, kova dėl pergalės vyko iki paskutinių sekundžių, o pranašumą šįkart įrodė čempionų titulą gynusi „Jūsų Panevėžio“ ekipa – 76:72.

Sužaidus trisdešimt minučių JP atstovai turėjo dviženklę persvarą (63:52), tačiau lemiamą kėlinuką „Rėklių“ vyrai pradėjo atkarpa 11:2 ir užsikūrė tikrą „peklą“ rungtynėse (63:65).

Nuo šios akimirkos likusį dvikovos laiką abi komandos žengė koja kojon, vis tik nugalėtojų titulą ginanti „Jūsų Panevėžys“ ekipa sugebėjo išsaugoti trapią persvarą ir šventė saldžią pergalę.

Rungtynių akimirka.

Kitose antradienio rungtynėse intrigos buvo kiek mažiau. Sezono pradžioje puikią formą demonstruojanti „BC Velžio“ (2-0) ekipa be didesnio vargo rezultatu 74:58 palaužė „BC Žilvino“ (0-2) krepšininkus.

Svečiuose žaidę „Velžio“ atstovai į priekį pabėgo dar pirmajame kėlinuke (21:10) ir per likusį laiką tiesiog mėgavosi krepšiniu neleisdami varžovams net pagalvoti apie pergalę.

Nugalėtojų komandoje antrą kartą paeiliui per plauką nuo trigubo dublio buvo Justas Četkauskas šįkart pelnęs 12 taškų, atkovojęs 8 atšokusius kamuolius ir atlikęs 12 rezultatyvių perdavimų.

Beje, 12 rezultatyvių perdavimų yra naujas šio sezono rekordas, kurį Justas dalinasi su pirmosiose antradienio rungtynėse tokį pat rezultatą pasiekusiu Audriumi Stašaičiu iš „Rėklių-Alaus mėgėjų“ ekipos.

Dviejų pirmajame ture pergales šventusių komandų akistatoje, kurioje kovėsi savo aikštėje žaidusi Panevėžio r. „Balso“ (2-0) ekipa ir Panevėžio SC 2007 (1-1) jaunimas pergalę šventė aikštės šeimininkai.

Pirmajame kėlinuke aikštėje vyko lygi kova, tačiau po trumpos pertraukėlės „Balso“ vyrai įjungė aukštesnę pavarą puolime ir dvikovos pusiaukelėje atitrūko nuo varžovų (36:21).

Antroje susitikimo dalyje Pauliaus Vilko treniruojama PSC 2007 komanda bandė kabintis, tačiau gerokai vyresni jų kolegos neprisileido varžovų arčiau nei galima.

Tiesa, likus žaisti kiek mažiau nei keturias minutes jaunimas buvo atkūręs intrigą (50:55), tačiau per likusį susitikimo laiką sąlygas diktavo Panevėžio rajono atstovai dvikovą baigę atkarpa 9:3 ir šventę užtikrintą pergalę rezultatu 64:53.

Pasibaigus dvikovai PSC strategas Paulius Vilkas davė trumpą komentarą: „Krepšinis paprastas žaidimas, jei nori laimėti turi pataikyti į krepšį. Mes progas susikūrėme, išmetėme labai daug gerų metimų, deja, jų nepataikėme.

Turime labai lygią komandą be aiškiai išreikštų lyderių, bet kuris mūsų žaidėjas gali iššauti ir parodyti save, tad džiaugiuosi, kad nesame nuspėjami kitoms komandoms ir joms reikia gintis prieš kiekvieną mūsų komandos narį.“

Nugalėtojų komandoje fantastiškas rungtynes sužaidė Donatas Kasarauskas pelnęs 23 taškus, atkovojęs 16 atšokusių kamuolių ir surinkęs 37 naudingumo balus, jam puikiai talkino galingu dvigubu dubliu pasižymėjęs Andrius Družas (18 tšk. ir 18 atk.kam.).

PSC 2007 gretose išsiskyrė Jokūbas Kadžiulis pelnęs 18 taškų, perėmęs 7 kamuolius ir surinkęs 20 naudingumo balų.

Po šios savaitės akistatos jaunieji R. Sargūno SG/SC (0-2) atstovai turėtų jaustis labai įdomiai, nes jau antrą kartą debiutiniame PRKL čempionate į dvikovą su jais varžovai atvyksta vos penkiese. Šįkart tą padarė svečiuose žaidusi KK „Draugų“ (2-0) ekipa.

Tai, jog vyresniųjų rizika pasiteisino daugelis suprato dar pirmoje rungtynių dalyje, per kurią „Draugai“ pelnė net 56 taškus ir susikrovė triuškinamą pranašumą (56:31).

Po didžiosios pertraukos „Draugai“ kiek sumažino apsukas, tad Tado Mykolaičio auklėtiniai dviženkle persvara (32:19) laimėjo trečią kėlinuką ir sugebėjo ženkliai apkarpyti turėtą deficitą (63:75).

Visgi, lemiamame ketvirtyje svečiai dar kartą „iššovė“ puolime, per likusias dešimt minučių įmetė net 33 taškus ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė triuškinamą pergalę – 108:78.

Nepaisant triuškinamo pralaimėjimo R. Sargūno SG/SC strategas Tadas Mykolaitis neatrodė labai nusiminęs: „Pirmas dalykas, kuris sutrukdė pasirodyti geriau, tai – nepalanki varžovų gynyba – aikštės gynyba. Mes įpratę žaisti prieš asmeninę, kurią taiko dauguma U16 moksleivių krepšinio lygos komandų. Žaidžiant prieš ją reikia gero pataikymo, o vakar to nebuvo. Gintis prieš fiziškai stipresnius varžovus irgi sunkiai sekėsi, ypač baudos aikštelėje. Antroje dalyje pasiteisino aktyvi asmeninė gynyba „presingas“ po visą aikštelę,  kur varžovai klydo ir tai leido pelnyti lengvesnius taškus. Mūsų komandoje rungtynėse dalyvauja 12 žaidėjų. Tikslas duoti visiems pažaisti. Vyksta didelė rotacija, kad visi gautų minučių aikštelėje, kad kiekvienas pasisemtų patirties, kuri manau bus naudinga ateityje, tiek  kovojant dėl pergalių U16 MKL, tiek PRKL čempionate.“

Nugalėtojų komandoje „kosmines“ rungtynes sužaidė Vytautas Peleckas, pelnęs 38 taškus, atkovojęs 18 atšokusių kamuolių, atlikęs 6 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 59 naudingumo balus. O tai – naujas PRKL rekordas.

Puikiai pasirodė ir jo komandos draugas Justas Vasiliauskas atkovojęs 23 atšokusius kamuolius ir pakartojęs PRKL rekordą.

Dar vienerios PRKL rungtynės buvo sužaistos ketvirtadienio vakarą, kuriose susitiko savo aikštėje žaidusi VT (0-2) ekipa ir „Neformato“ (1-1) vyrai, o sulig šia dvikova baigėsi kalendorinių 2023 metų kovos.

Praėjusiame sezone abi šių komandų akistatos vyko taškas į tašką, tad nenuostabu, jog abu kolektyvai draugiškai pasidalino po pergalę. Vis tik, nuo vasario mėnesio, kuomet pastarąjį kartą susitiko šie kolektyvai, nutekėjo daug vandens, o tai atnešė nemažai pokyčių.

Galbūt šių komandų gerbėjai ir vėl tikėjosi įdomios akistatos, tačiau šįkart intriga išsisklaidė dar pirmajame kėlinuke, kurį „Neformato“ vyrai laimėjo net 27:8.

Nors vėliau žaidimas kiek išsilygino, o po šalto dušo pakilę VT atstovai nebeleido varžovams didinti savo pranašumo, vis tik nepaisant įdėtų pastangų aikštės šeimininkai nesugebėjo apkarpyti turėto deficito, tad „Neformato“ ekipa beveik visą dvikovos laiką galėjo mėgautis krepšiniu ir nuaidėjus finalinei sirenai švęsti pirmą pergalę šiame sezone – 79:54.

Antrą pralaimėjimą PRKL čempionate patyrusios VT ekipos vadovas Donatas Skiotys pasibaigus dvikovai paaiškino nesėkmingo sezono starto priežastis: „Neturėjom dviejų aukštaūgių dėl ko labai stipriai pralaimėjome kovą dėl atšokusių kamuolių. Po skaudžiai pralaimėto kėlinuko dar bandėme stotis ant kojų, tačiau tragiškas pataikymas sunaikino visas pastangas grįžti į rungtynes. Nors komandoje turime nemažai snaiperių, tačiau sezono pradžioje jų taikikliai dar labai šlubuoja.“

Nugalėtojų komandoje sunkiai sulaikomas buvo Ignas Kurklietis pelnęs 27 taškus, atkovojęs 9 atšokusius kamuolius ir surinkęs 30 naudingumo balų.

VT gretose išsiskyrė dvigubą dublį surinkęs Donatas Skiotys, kurio sąskaitoje 15 taškų ir 11 atkovotų kamuolių.