Buvęs Panevėžio meras tapo europarlamentaro L. Mažylio padėjėju: alga – mažiau nei...

Buvęs Panevėžio meras tapo europarlamentaro L. Mažylio padėjėju: alga – mažiau nei minimumas

Raimonda MIKUČIONYTĖ / BNS, DELFI, "Facebook", asmeninio albumo nuotr.

V. Satkevičius.

Liepos 2 dieną darbą pradėjo naujos kadencijos Europos Parlamentas (EP). Briuselyje ir Strasbūre dirbsiantiems europarlamentarams mokamas ne tik darbo užmokestis, bet ir suteikiamos socialinės garantijos, skirtas aprūpinimas – nuo lėšų biurams išlaikyti iki keliasdešimt tūkstančių eurų galinčio siekti biudžeto padėjėjų algoms.

Į EP išrinkti du europarlamentarai Rasa Juknevičienė ir profesorius Liudas Mažylis Panevėžyje turi po vieną padėjėją iš Panevėžio.

BIC

Aukštaitijos sostinėje profesorių L. Mažylį atstovauja Panevėžio miesto Tarybos narys, buvęs miesto meras konservatorius Vitalijus Satkevičius, o R. Juknevičienę – taipogi miesto Tarybos narė konservatorė Jurga Girdzijauskienė.

Darbo pobūdį žino

Europarlamentaro prof. L. Mažylio padėjėjas V. Satkevičius naujienų portalui JP aiškino, kad padėjėjo darbas jam žinomas.

„Dirbau Algirdo Saudargo padėjėju. Kai į EP 2019 metais išrinko L. Mažylį, jis paprašė padirbėti padėjėju. Dirbu ne visu etatu – ketvirtis etato priklauso. Darbas man žinomas – darau viską, ko paprašo politikas. Organizuoju susitikimus su rinkėjais, informuoju europarlamentarą, kas vyksta Lietuvoje ir kitus darbus. Artimiausias susitikimas su L. Mažyliu įvyks per miesto gimtadienio šventę – rugsėjo 7 dieną“, – pasakojo V. Satkevičius ir pridūrė:

„Panevėžyje profesorius biuro neturi. Jo biuras užregistruotas mano namų adresu. Kadangi padėjėjo etato turiu tik ketvirtį, atlyginimas nesiekia 300 eurų.“

L. Mažylis ir V. Satkevičius.

Turi visą etatą

Europarlamentarės R. Juknevičienės padėjėja J. Girdzijauskienė dirba visu etatu.

„Pradėjau dirbti nuo liepos 2 dienos. Kadangi dirbau Seimo nario Antano Matulo padėjėja, nemanau, kad darbas europarlamentarei labai skirsis. Šiuo metu ieškome biuro R. Juknevičienei, o darbas – organizacinis“, – pasakojo J. Girdzijauskienė ir teigė, kad jos atlyginimas nesiekia tūkstančio eurų.

J. Girdzijauskienė.

Atlyginimai skiriasi

EP biuro Lietuvoje administratorius ryšiams su žiniasklaida Robertas Pogorelis naujienų portalui JP aiškino, kiek padėjėjų gali turėti europarlamentarai.

„Akredituoti trys padėjėjai gali būti Briuselyje ir Strasbūre, o Lietuvoje padėjėjų skaičius neribojamas. Tačiau europarlamentarams reikia nepamiršti biudžeto dydžio, skirto išlaikyti padėjėjus. Žinoma, Briuselyje ir Strabūre akredituotų padėjėjų algos kur kas didesnės nei Lietuvoje dirbančiųjų padėjėjų“, – sakė R. Pogorelis.

R. Pogorelis.

Lėšas būtina pagrįsti

Pasak R. Pogorelio, vieno europarlamentaro mėnesio biudžetas, skirtas padėjėjams ir užsakytoms paslaugoms, sudaro beveik 25 tūkst. eurų.

„Šios lėšos neskiriamos automatiškai – jas reikia pagrįsti. 75 proc. šių lėšų, apie 18,7 tūkst. eurų, gali būti naudojama padėjėjų atlyginimams – ir akredituotų Briuselyje bei Strasbūre, ir Lietuvoje. Iš šios dalies iki 25 proc. gali būti naudojama Briuselyje ir Strasbūre akredituotiems padėjėjams (jų paprastai būna ne daugiau kaip trys), o iki 75 proc., apie 14 tūkst. eurų – padėjėjams savo šalyje, kurių skaičius neribojamas. Atlyginimo dydį nustato pats europarlamentaras, bet Lietuvoje dirbantis EP nario padėjėjas negali gauti daugiau negu 2 978 eurų neatskaičius mokesčių“, – paaiškino atlyginimų sistemą EP biuro Lietuvoje administratorius ryšiams su žiniasklaida.

AIK

KTU

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.