Biržai ekologiškų autobusų nebepirks

Ekologišk­ų au­to­bu­sų Biržų ra­jo­nui ne­rei­kia, nutarė Bir­žų sa­vi­val­dybės taryba, rašo portalas birzietis.lt.

Bir­žų au­to­bu­sų par­kas svars­to, gal bū­tų ge­riau skir­ti apie 140 tūkst. eu­rų, kuriais sa­vi­val­dy­bė prisidėtų prie autobusų parko atnaujinimo, ne nau­joms transporto priemonėms įsi­gyti ar li­zin­go pa­slau­goms.

Ekologiš­ų au­to­bu­sų nutarta nebepirkti dėl trijų priežasčių.

Mažėjant ke­lei­vių marš­ru­tams ap­tar­nau­ti rei­ka­lin­gi ma­žesni nei ketinti pirkti au­to­bu­sai, be to, apskaičiuota, kad nau­jie­ji au­to­bu­sai nega­lė­tų pa­siek­ti nu­sta­ty­tą 35 tūkst. km me­ti­nę ri­dą, nes sumažėjo vie­ti­nių marš­ru­tų.

Eko­lo­giš­kiems au­to­bu­sams eksp­loa­tuo­ti rei­ka­lin­ga 100 tūkst. eurų vertės su­slėg­tų gam­ti­nių du­jų komp­re­so­ri­nė, ku­rios įren­gi­mas pro­jek­to lė­šo­mis ne­fi­nan­suo­ja­mas. Komp­re­so­ri­nę tu­rė­tų įsi­reng­ti kon­kur­so bū­du pa­rink­tas ve­žė­jas. Bir­žų au­to­bu­sų par­kas lė­šų mi­nė­tai komp­re­so­ri­nei įreng­ti ne­tu­rė­tų.

Ekologiškus autobusus už maždaug 940 tūkst. eurų Biržų politikai pirkti buvo nutarę 2017 metais. 85 proc. finansavimo tikėtasi gauti iš Eu­ro­pos Są­jun­gos struk­tū­ri­nių fon­dų.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

„Kautra“ atnaujino beveik visus tarpmiestinius reisus

erikas

Panevėžio miesto autobusų vairuotojai vėl prekiaus vienkartiniais bilietais

erikas

Nuo pirmadienio Panevėžyje keisis autobusų eismas

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau