Bekontakčių atsiskaitymų bumas: ne tik per karantiną

AutoriusJP
FotoBENDROVĖS

Nuo 3,5 iki 55 proc. – tiek per ketverius metus lietuviško prekybos tinko „Maxima“ parduotuvėse išaugo bekontakčių atsiskaitymų kiekis žvelgiant į atsiskaitymus banko kortelėmis. Ir nors fiksuojama, kad karantino laikotarpiu bekontaktis atsiskaitymas populiarėjo sparčiau nei įprasta, toks atsiskaitymas – vos prilietus kortelę prie skaitytuvo – į populiarumo aukštumas kopia nuosekliai.

„Vis daugiau klientų senas banko korteles, neturinčias bekontakčio atsiskaitymo funkcionalumo, pakeičia į naujas bankines korteles, kuriose galimybė atsiskaityti be kontakto jau būna įdiegta. Taip pat sparčiai auga mobiliųjų programėlių, turinčių atsiskaitymo galimybę, skaičius. Tokią paslaugą teikia ir mūsų prekybos tinklas – mobiliąja programėle galima atsiskaityti įsigyjant prekes, kurių suma neviršija 150 eurų,“ – pagrindines priežastis, kas skatina bekontakčių atsiskaitymų rodiklių augimą, vardina Ernesta Dapkienė, „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė.

Anot prekybos tinklo atstovės, bekontakčiai atsiskaitymai šio prekybos tinklo parduotuvėse populiarėja nuosekliai – kiekvieną mėnesį stebimas kelių procentų augimas. Tačiau retrospektyviai analizuojant ilgesnį laikotarpį, fiksuojamas reikšmingas pokytis. Pavyzdžiui, jei praėjusių metų rugsėjį bekontakčiai atsiskaitymai sudarė 48 proc. nuo visų atsiskaitymų kortelėmis, šių metų rugsėjį šis skaičius jau perkopė 60 proc.

Ir karantino laikotarpiu, ir šiuo metu prekybos tinklas „Maxima“ skatina savo klientus, jei yra galimybė, atsiskaityti už pirkinius banko kortelėmis arba mobiliosiomis programėlėmis, o ne grynaisiais pinigais. Taip siekiama kuo geriau užtikrinti saugumą pasaulinės pandemijos metu. Skaičiuojama, jog karantino laikotarpiu atsiskaitymai banko kortelėmis išaugo nuo 37 proc. iki 45 proc.

„Ir apskritai stebime tendenciją, kad banko kortelėmis žmonės atsiskaito vis dažniau. Tarkime, prieš penkerius metus kortele vidutiniškai atsiskaitydavo apie 20 proc. klientų. Kaip matome, šiuo metu šis skaičius jau išaugęs daugiau nei dvigubai“, – komentuoja E. Dapkienė.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Atraskite „Ekobitę“ – protingų sprendimų elektronikos parduotuvę Panevėžyje

JP Redakcija

Paįstrio gyventojai nusipirko sugedusių produktų: vaikas apsinuodijo, o skundo – nėra

JP Redakcija

Panevėžio rajone, Puodžiūnų kaime, nebelieka vienintelės parduotuvės: neatsirado norinčiųjų dirbti

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads