7.5 C
Panevėžys
Šeštadienis, 4 gegužės, 2024

Apie narkotikų platinimą nuo šiol bus galima pranešti telefonu: skambinantiems garantuojamas anonimiškumas

AutoriusViktorija Smirnovaitė (ELTA)Fotoelta
A. Bilotaitė.

Nuo antradienio Lietuvoje pradeda veikti anoniminė skambučių linija, skirta pranešti apie narkotikų platinimą. Pasak generalinio policijos komisaro Renato Požėlos, tokia priemone tikimasi paskatinti visuomenės pilietiškumą.

„Gyventojams neretai reikia gyvo pokalbio, gyvo informacijos priėmimo. Todėl šiandien 7 val. ryto startavo Lietuvos policijos pasitikėjimo linija „Narkotikams – ne“. (…) Informaciją šia linija bus galima pateikti trimis kalbomis – lietuvių, rusų ir anglų“, – žurnalistams antradienį teigė R. Požėla.

„Kuo ši linija skirsis nuo įprastų asmenų pareiškimų ar skundų – ši linija specifiškai dedikuota narkotikų platinimui. Kitas dalykas – į skambučius atsilieps tam tikslui apmokyti darbuotojai“, – sakė komisaras.

Pasak generalinio komisaro, Lietuvoje pastaruoju metu stebimas augantis su narkotinėmis medžiagomis susijusių nusikalstamų veikų skaičius.

„Pernai policija iš viso registravo per 42 tūkst. nusikalstamų veikų. Narkotinių bylų dalis 2020 m. sudarė 6,4 proc., o pernai – jau 8,6 proc. (…) Ikiteisminių tyrimų pavyksta pradėti daugiau, nes daugiau problematikos pavyksta ištraukti iš latentikos“ – teigė R. Požėla.

Kaip nurodo Vidaus reikalų ministerija (VRM), skambinti telefonu 8700 60 777 bus galima darbo dienomis, nuo 7 val. ryto iki 20 val. vakaro. Linijos veikla bus finansuojama iš policijos metinio biudžeto. Papildomų lėšų telefono linijos teigimui nebus skiriama.

Kaip anksčiau skelbė policijos komisaras R. Požėla, šia telefono linija bus galima anonimiškai pranešti apie visas su narkotikais susijusias problemas. Pasak jo, tai bus dar viena priemonė kovojant su narkotikų vartojimu ir plitimu ne tik naktinio gyvenimo vietose, bet ir mokyklose.

Pernai vien pirmąjį pusmetį iš viso registruoti 75 nepilnamečiai, įtariami padarę nusikalstamas veikas, susijusias su disponavimu narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis ir jų kontrabanda, o 2022 m. tuo pačiu laikotarpiu – 66 nepilnamečiai.

Praėjusiais metais taip pat didėjo ir administracinių nusižengimų skaičius, kuriuos dėl narkotinių ar psichotropinių medžiagų vartojimo padaro nepilnamečiai iki 16 m., negalintys būti traukiami administracinėn atsakomybėn dėl savo amžiaus. 2022 m. per visus metus tokių nepilnamečių buvo nustatyta 94, o per pirmus 9 praėjusių metų mėnesius – 121.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

G. Nausėda: norint sumažinti nepilnamečių narkotikų vartojimą, reikia imtis prevencijos ir griežtinti kontrolę

confident-noyce

Suimti kanapes netoli Vilniaus auginę armėnai

confident-noyce

Du moksleiviai ir studentas Klaipėdoje bus teisiami dėl neteisėto disponavimo kvaišalais

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau