-0.8 C
Panevėžys
Šeštadienis, 20 balandžio, 2024

Apeliacinis teismas V. Šiliauskui už kyšininkavimą skyrė 3 metų ir 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmę

AutoriusDominykas Biržietis, Greta Zulonaitė (bns)Fotobns
V. Šiliauskas.

Buvusiam Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriui Viliui Šiliauskui už kyšininkavimą Lietuvos apeliacinis teismas trečiadienį skyrė realią trejų metų ir keturių mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

Šiuo sprendimu teisėjų kolegija pakeitė žemesnės instancijos teismo verdiktą, kuriuo buvusiam Kauno savivaldybės administracijos vadovui buvo skirta 70 tūkstančių eurų bauda.

„Jis (V. Šiliauskas – BNS) nubaustas per švelnia bauda, paskirta bausmė individualizuota nepakankamai įsigilinus į V. Šiliausko padaryto nusikaltimo pavojingumą, bausmės paskirtį, jos prevencinius tikslus, todėl nuosprendis keičiamas dėl netinkamai pritaikyto baudžiamojo įstatymo ir neteisingai paskirtos bausmės“, – nurodė teisėja Virginija Liudvinavičienė.

V. Šiliauskui buvo paskirta penkerių metų laisvės atėmimo bausmė, kurią, atsižvelgęs į prokuroro prašymą, Apeliacinis teismas sumažino trečdaliu.

Teisėjų kolegija taip pat paliko galioti pirmosios instancijos teismo sprendimą uždrausti jam septynerius metus dirbti valstybės tarnyboje. Tai yra maksimalus terminas tokiai baudžiamojo poveikio priemonei. Taip pat paliktas ir sprendimas konfiskuoti kyšio dydį atitinkančią sumą – 260 tūkst. eurų.

Teisėjų kolegija netenkino prokuroro prašymo pripažinti imtus kyšius kaip aštuonias atskiras nusikalstamas veikas ir pripažino visą paimtą sumą kaip vieną kyšį.

Kaip nurodė teisėja, Apeliacinio teismo kolegija nustatė, kad tokiai prokuroro traktuotei „nėra jokio pagrindo“.

Pirmosios instancijos teismas tai, kad V. Šiliauskas teisme visiškai pripažino savo kaltę ir gailisi, buvo pripažinęs lengvinančiomis aplinkybėmis.

Vis dėlto Apeliacinio teismo teisėjų kolegijos teigimu, jokio nuoširdaus prisipažinimo iš pradžių nebuvo, V. Šiliauskas tą padarė verčiamas surinktų įrodymų.

„Teisėjų kolegija nelaikė, kad jo atsakomybė yra lengvinanti aplinkybė“, – nurodė teisėja.

Prokuroras: prašymas iš esmės tenkintas

Generalinės prokuratūros prokuroras Rolandas Stankevičius BNS teigė dar turintis susipažinti su nuosprendžiu, tačiau tvirtino, kad iš esmės prokuratūros prašymas skirti laisvės atėmimo bausmę tenkintas.

„Pirmas įspūdis, kad iš esmės skundas tenkintas. Dėl veikos, ar tęstinė, ar viena veika, toje dalyje netenkinta mūsų skundo pozicija, bet iš esmės visa kita tenkinta. Bausmė, aišku, švelnesnė, mes prašėme didesnės laisvės atėmimo bausmės, bet reikia įvertinti visus motyvus, tada bus galima atsakyti, ar skųsime, ar ne“, – sakė R. Stankevičius.

Anot jo, pagal V. Šiliauskui pateiktus kaltinimus, Baudžiamasis kodeksas numato ir laisvės atėmimą, o pirmosios instancijos teismas ją buvo pakeitęs mažesne bauda, nei numato įstatymas.

„Negali būti skiriama mažesnė už reikalautą kyšį bauda, o šiuo atveju ji buvo mažesnė. Manau, kad tai neatitinka įstatymo reikalavimų“, – sakė prokuroras.

Teismas: sekimas vykdytas tinkamai

Teismas buvo gavęs V. Šiliausko gynėjo Ruslano Boiko apeliacinį skundą, siekiant konstatuoti kai kurių aplinkybių patikslinimą nuosprendyje. R. Boiko prašė konstatuoti, kad V. Šiliausko namuose atliktos kratos buvo neteisėtos, tad negali būti laikomos įrodymais byloje.

Teisėjų kolegijos nuomone, buvo gauta pakankamai duomenų, kad egzistavo faktinis pagrindas atlikti slapto pobūdžio kriminalinės žvalgybos veiksmus.

Taip pat V. Šiliausko advokatas skundė, kad atsakomybėn nepatraukta įmonė „Autokausta“ ir jos vadovas Juozas Kriaučiūnas, davę kyšius.

„Šioje byloje paminėti sprendimai teisėjų kolegijos buvo vertinami tik tiek, kiek jie susiję su šioje byloje nagrinėjama V. Šiliauskui inkriminuota nusikalstama veika, šią veiką pagrindžinačių duomenų, jų patikimumu, pakankamumu ir teisingos bausmės V. Šiliauskui skyrimu“, – sakė V. Liudvinavičienė.

„J. Kriaučiūno parodymus teisėjų kolegija vertino tik per parodymų patikimumo prizmę“, – pridūrė ji.

Apeliacinio teismo sprendimas įsigalioja iškart po jo paskelbimo, jis dar gali būti skundžiamas kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

V. Šiliauskas nuteistas už tai, kad eidamas minėtas pareigas 2021–2022 metais savo naudai pats tiesiogiai reikalavo ir priėmė iš „Autokaustos“ vadovo Juozo Kriaučiūno kyšius, kurių bendra suma siekia 260 tūkst. eurų.

V. Šiliauskas teisme visiškai pripažino savo kaltę.

Pernai lapkritį V. Šiliauskas už korupcinius nusikaltimus nubaustas 70 tūkst. eurų bauda, tačiau įskaičius sulaikyme praleistą laiką, jis buvo įpareigotas sumokėti 65 tūkst. eurų. Jam taip pat uždrausta septynerius metus dirbti valstybės tarnyboje – tai maksimalus tokios baudžiamojo poveikio priemonės terminas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

I. Vėgėlė žada skųsti teismui VRK išvadą dėl rinkėjų papirkinėjimo

confident-noyce

Greičio matuoklį apgadinusiam biržiečiui teks pakloti daugiau nei 40 tūkst. eurų

confident-noyce

Nuteista prieš mažametį vaiką smurtavusi auklė

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau