3.6 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 23 sausio, 2025

A. Vyšniauskas „čekiukų“ bylos posėdyje neigė kaltę, sakė lėšas naudojęs politiko veiklai

AutoriusDominykas Biržietis (BNS)FotoBNS
A. Vyšniauskas.

Kauno apygardos teisme tęsiant buvusio parlamentaro ir Marijampolės tarybos nario Andriaus Vyšniausko „čekiukų“ bylos nagrinėjimą, ketvirtadienį parodymus davė pats politikas.

Jis tvirtina nepripažįstantis kaltės, o savivaldos politiko veiklai skirtas lėšas naudojęs pagal paskirtį.

A. Vyšniauskui byloje pareikšti kaltinimai dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, sukčiavimo ir dokumentų klastojimo siekiant neteisėtai įgyti 2 tūkst. 190 eurų savivaldybės administracijos lėšų.

Jis teisėjui teigė suprantantis kaltinimą, tačiau nemanantis, jog nusikalto.

„Ne, nepripažįstu“, – kalbėjo buvęs Seimo narys.

Kauno apygardos teisme ketvirtadienį vykusiame bylos posėdyje prokuroras Valentinas Alekna baigė garsinti kaltinamąjį aktą, kuriame A. Vyšniauskas kaltinamas suklastojęs 19 tarybos nario išlaidų apyskaitų.

Paaiškinimus teismui sutikęs duoti A. Vyšniauskas tvirtino, kad byla „grindžiama netiksliais faktais ir neteisingomis interpretacijomis“.

„Inkriminuojami nebūti dalykai“

A. Vyšniauskas byloje yra kaltinamas jo kaip savivaldybės politiko veiklai skirtas lėšas neteisėtai naudojęs dyzelinui, telefonams išsimokėtinai įsigyti, ryšio paslaugoms.

Dalis kompensacijų, anot prokuratūros, politikui buvo neteisėtai išmokėtos į tarybos nario išlaidų apyskaitą įtraukus „Telia Lietuva“ sąskaitas už asmeninėms reikmėms pirktą telefoną „iPhone“ ir du telefonus „Samsung“, maršrutizatorių ir laikrodį.

Pasak A. Vyšniausko, pagal galiojusį Vietos savivaldos įstatymą, savivaldybės reglamentą ir nusistovėjusią praktiką tarybos nariai galėjo įgyti ryšio priemones, kurių reikėjo jų susisiekimui, nes savivaldybė tiesiogiai šių priemonių nesuteikė ir neapmokėjo.

„Man yra keista, kad gerbiamas prokuroras teigia, kad aš įgijau telefono aparatą ir modemą asmeniniais tikslais, tačiau niekaip neįrodo, kad tie aparatai buvo naudojami būtent asmeniniais tikslais, ne tarybos nario veiklai“, – kalbėjo kaltinamasis.

A. Vyšniausko teigimu, dalį įrangos jis apmokėjo savo lėšomis ir už ją savivaldybė išlaidų nekompensavo. Todėl gynyba prašė iš kaltinamojo akto pašalinti laikrodį ir vieną telefoną, tačiau kaltinimas nebuvo pakeistas.

„Jų išlaidos nebuvo teikiamos savivaldybei apmokėti ir nebuvo apmokėtos. Tos išlaidos neapėmė nei minėto laikrodžio, nei antro telefono, šie įrenginiai buvo įgyti kaip akcijos dovana“, – sakė A. Vyšniauskas.

Savivaldybės administracijai jis tvirtino teikęs kompensuoti kasmėnesines įmokas už telefoną, kurį faktiškai naudojo tarybos nario veiklai, ir modemą, kuris iš dalies įgytas išsimokėtinai.

Kaltinamojo teigimu, interneto ryšio reikėjo susipažinti su tarybos posėdžių medžiaga, kuri būdama pateikiama tik internetu.

„Gerbiamas teisme, kaip matote, man pateiktas kaltinimas yra visiškai nepagrįstas ir neatitinka faktinių duomenų, inkriminuojant nebūtus dalykus. (…) Nežinau, kaip galima gintis nuo tokio nepagrįsto kaltinimo“, – sakė A. Vyšniauskas.

Tarp Vilniaus, Kauno ir Marijampolės

Kitą dalį kaltinamajam inkriminuojamų neteisėtų išmokų sudaro degalai, už kuriuos atsiskaityta trečiųjų fizinių asmenų mokėjimo kortelėmis, bei išlaidos už parkavimo paslaugas.

Dalis čekių už degalus, kuriuos politikas teikė tarybos nario išlaidų apyskaitai, buvo apmokėta Birutės Kažemėkaitės, dalis – Irmanto Vasiliausko mokėjimo kortelėmis.

Pasak A. Vyšniausko, B. Kažemėkaitė buvo jo kaip tarybos nario visuomeninė padėjėja, su kuria darbo reikalais teko važinėti po gydymo įstaigas ir karantino metu. Tuo metu su I. Vasiliausku kaltinamasis teigė kooperuodavęsis judėjimui tarp Kauno ir Marijampolės.

„Gyvenau tarp Vilniaus, Kauno ir Marijampolės. Visados maniau, kad būdamas šalia ministrų, premjerų, šalies vadovų galiu Marijampolei duoti daugiau nei apsiribodamas vieno miesto teritorija“, – situaciją jam einant Marijampolės savivaldybės tarybos nario pareigas nusakė A. Vyšniauskas.

Jis teigė daugiausia tuo metu gyvenęs Vilniuje, taip pat dažnai buvęs Kaune ir turėdavęs nuvykti į darbo vietą Marijampolėje.

„Įstatyme nenurodyta, kad draudžiama vykti iš kitos savivaldybės, juolab gyventi vienoje savivaldybėje ir dirbti kitoje“, – sakė A. Vyšniauskas.

„Akivaizdu, kad tarybos nario darbas neapsiriboja posėdžių sale, yra platesnis. Be to, tarybos narys, turėdamas laisvą mandatą, gali pats nustatyti savo darbo grafiką ir atsiskaityti rinkėjams“, – pažymėjo teisiamasis.

Jam inkriminuojami nusikaltimai padaryti nuo 2019-ųjų balandžio iki 2020-ųjų lapkričio.

Po teisėsaugos pranešimų apie įtarimus A. Vyšniauskas sustabdė narystę konservatorių gretose, pasitraukė iš frakcijos seniūno pareigų bei Teisės ir teisėtvarkos komiteto.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Buvęs Panevėžio meras R. Račkauskas apskundė Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendį

confident-noyce

Teismas: A. Užkalnis turi paneigti, kad A. Tapinas yra „ligoniukas“ ir „aferistas“

confident-noyce

Buvęs sostinės tarybos narys S. Popovas nuteistas dėl piktnaudžiavimo, jam skirta 15 tūkst. eurų bauda

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau