Advokatas ketina skųsti teismo sprendimą I. Trinkūnaitės ir Vyriausybės ginče

AutoriusGiedrius Gaidamavičius, Lukas Juozapaitis (BNS)
FotoBNS
I. Trinkūnaitė.

Licencijos netekusios ir teisėsaugos tiriamos finansinių technologijų bendrovės „Foxpay“ savininkės Ievos Trinkūnaitės advokatas Karolis Gudas sako ketinantis skųsti penktadienį paskelbtą teismo sprendimą pripažinti ją neatitinkančia nacionalinio saugumo interesų.

Pasak advokato, aukštesnio teismo bus prašoma kreiptis į Konstitucinį Teismą, neatmetama galimybė teikti skundą ir Europos Žmogaus Teisių Teismui (EŽTT).

Regionų administracinis teismas penktadienį kaip nepagrįstą atmetė I. Trinkūnaitės skundą dėl pernai priimto Vyriausybės sprendimo, kuriuo ji pripažinta neatitinkančia šalies saugumo interesų.

„Manome, kad nėra pakankamo faktinio pagrindo konstatuoti, kad I. Trinkūnaitė kelia grėsmę nacionaliniam saugumui. Manome, kad įrodinėjimo standartas, kuris buvo leistas, kurio pagrindu teismas pripažino, jog Vyriausybės ir komisijos sprendimai yra teisėti, yra per žemas“, – BNS teigė I. Trinkūnaitei atstovaujantis K. Gudas.

„Remiantis tokiu standartu, kuris buvo leidžiamas ir toleruojamas byloje, iš esmės bet kurį asmenį galima būtų pripažinti kaip neatitinkantį nacionalinio saugumo interesų“, – pridūrė jis.

Advokatas teigė, kad ši byla yra unikali, nes ji kilo dėl vieno Lietuvos piliečio santykio su kitu: „Jokios kitos bylos, kur dėl santykio su kitu Lietuvos piliečiu asmuo būtų pripažintas kaip keliantis grėsmę nacionaliniam saugumui, nėra ir nebuvo“.

K. Gudo teigimu, Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) kartu bus prašoma kreiptis į Konstitucinį Teismą, kad būtų įvertinta Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos įstatymo atitiktis pagrindiniam šalies įstatymui.

Pasak advokato, taip pat neatmetama kreiptis į EŽTT.

I. Trinkūnaitė anksčiau penktadienį BNS teigė dar nesusipažinusi su teismo sprendimu ir nenusprendusi, ar jį skųs.

„Turime argumentus, jais tikime ir laikomės pozicijos, kad Vyriausybės ir komisijos sprendimai yra teisiškai ir faktiškai nepagrįsti“, – komentare BNS vėliau sakė ji.

I. Trinkūnaitė prašė teismo panaikinti Vyriausybės pernai birželį priimtą sprendimą ir vyriausybinės strateginių įmonių sandorius tikrinančios komisijos išvadą, kuria verslininkė pripažinta neatitinkančia nacionalinio saugumo interesų.

Anot verslininkės, Vyriausybės ir komisijos dokumentuose nėra jokių duomenų, susijusių tiesiogiai su jos asmeniu ir liudijančių apie jos keliamą grėsmę nacionaliniam saugumui.

Vyriausybė, remdamasi komisijos išvada, pernai birželio pradžioje pripažino, kad I. Trinkūnaitė neatitinka nacionalinio saugumo interesų, bei nustatė, kad verslininkė dėl savo ryšių su už finansinius nusikaltimus anksčiau teistu ir šiuo metu sulaikytu sugyventiniu Vilhelmu Germanu (buvusiu Viliumi Žideliu) neturi teisės dalyvauti ir balsuoti „Foxpay“ akcininkų susirinkime, naudotis kitomis akcininko neturtinėmis teisėmis.

Teisėsauga šiuo metu atlieka su „Foxpay“ susijusį didelės apimties ikiteisminį tyrimą dėl turtinių nusikaltimų ir korupcijos.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Mirtinai kolegą sužalojęs ugniagesys atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, žuvusio artimiesiems priteista 60 tūkst. eurų

JP Redakcija

Prokuroras: P. Isodos bylą teismui perdaviau, įvertinęs 150 eurų naudos gavusios bibliotekininkės bylos duomenis

JP Redakcija

Apeliacinis teismas sumažino bausmę brolį dvynį nužudžiusiam S. Cicėnui

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads