VšĮ „Geltonas pasaulis“ pradėjo svarbią iniciatyvą Panevėžio jaunimui – „Jaunimo jausmas“, skirtą emociniam intelektui ugdyti. Ši programa orientuota į vieną iš opiausių šiuolaikinio jaunimo problemų – paauglių sunkumus palaikant sveikus ir kokybiškus socialinius santykius.
Iniciatyvos tikslas – ugdyti emocinį intelektą
Iniciatyvos „Jaunimo jausmas“ tikslas – padėti Panevėžio paaugliams geriau pažinti savo ir kitų emocijas. Dalyviai mokosi jas atpažinti, tinkamai įvertinti, verbalizuoti ir išreikšti. Tai itin svarbus žingsnis, siekiant pagerinti bendravimo kokybę ir užkirsti kelią emociniam pervargimui.
„Svarbu, jog jaunimas išmoktų valdyti savo emocijas, nes tai ne tik apsunkina bendravimą su aplinkiniais ir santykius, bet ir pats žmogus pervargsta nuo stiprių emocijų. O kaip sekasi mokytis emocijų valdymo priklauso ne tik nuo vaiko, bet ir nuo aplinkos. Juk ir suaugusiems sunku būna suvaldyti neigiamas emocijas, o vaikams, jaunimui turime padėti dar labiau“, – teigė iniciatyvos organizatorė Irvyda Tamošiūnienė.
Kodėl tai svarbu?
Jaunimo emocijų ugdymas – tema, kuri dažnai būna pamirštama, tačiau itin aktuali paauglystėje. Tai metas, kai asmenybė formuojasi, o emocijų valdymo įgūdžių trūkumas gali tapti kliūtimi tiek asmeniniuose santykiuose, tiek platesnėje socialinėje aplinkoje.
„Vertybės, emocijos, jausmai, savijauta – tai aktualios ir svarbios temos įvairaus amžiaus žmonėms, o jaunimui – ypatingai. Bet kartu labai sudėtinga, kartais nedrąsu apie tai kalbėtis, atverti širdį, būti atviram ir nuoširdžiam, nes dar labai svarbi kitų nuomonė,“ – dalijosi Vilanda Lapėnienė, Panevėžio „Vyturio“ progimnazijos direktoriaus pavaduotoja neformaliajam švietimui.
Ji džiaugėsi „Geltono pasaulio“ organizuojamomis veiklomis ir pabrėžė, jog tokie susitikimai yra būtini – jie padeda „pralaužti ledus“ ir kurti atviresnę bendravimo atmosferą tarp jaunimo.
Kaip vyksta iniciatyva?
VšĮ „Geltonas pasaulis“ specialistai Kasparas Vaičelis ir Irvyda Tamošiūnienė veda 45 min grupinius užsiėmimus 14-17 metų paaugliams, kurių metu jaunimas mokosi pažinti kylančias emocijas bei tinkamai jas išreikšti bendraamžių grupėje. Naudojamos metodinės priemonės, emocijų kortelės, emocijų bokštas, pykčio valdymo žaidimai.
Iniciatyva apima įvairias veiklas: pokalbius, žaidimus, praktinius užsiėmimus, kurių metu jaunimas ne tik gilinasi į emocijų pasaulį, bet ir mokosi bendradarbiauti. Tokie susitikimai skatina jaunimą labiau atsiverti ir jaustis komfortiškai kalbant apie emocijas.
Jaunimo iniciatyva finansuojama iš Panevėžio miesto savivaldybės biudžeto lėšų.