VMVT: gyvūnams vis dar nustatoma trichineliozė, šviežią mėsą derėtų pirkti tik iš žinomų prekybos vietų

Autoriuselta
FotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ


Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) įspėja, kad gyvūnams vis dar nustatoma trichineliozė. Pasak tarnybos, norint nesusirgti šia parazitine liga, šviežią mėsą derėtų įsigyti tik iš žinomų prekybos vietų.

„Trichineliozė sukelia ne tik ekonominius nuostolius gyvūnų laikytojams ar medžiotojams, bet ir sunkius susirgimus žmonėms. Nors susirgusių (žmonių – ELTA) jau seniai nebuvo, turime būti atsakingi renkantis mėsą“, – teigė Skubios veiklos skyrius Vyriausiasis veterinarijos gydytojas Vaidas Jonušaitis.

VMVT duomenimis, dažniausiai užsikrėtimai trichinelioze nustatomi tuose pačiose regionuose, o Kėdainių ir Kelmės rajonų savivaldybėse – kasmet.

Trichineliozė, pasak tarnybos, yra bendra gyvūnų ir žmonių parazitinė liga, kurią sukelia Trichinella genties apvaliosios kirmėlės, laikinai parazituojančios plonosiose žarnose. Vėliau jų lervos, visą žmogaus ar gyvūno gyvenimą praleidžia raumenyse.

Trichineliozę platina kiaulių laikytojų arba medžiotojų netinkamai tvarkomos paskerstų gyvūnų atliekos, išmetamos į aplinką, informuojama VMVT pranešime žiniasklaidai.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Ant stalo – tikrą pavasarį šaukiantys patiekalai: šiluma lepinantį savaitgalį gaminkite barščius arba amerikietiško stiliaus šonkaulius

JP Redakcija

Mėsos patiekalų ABC: skirtumas tarp šnicelio, karbonado ir muštinio

JP Redakcija

Mentei paruošti nebūtinai reikia kelių valandų – 3 greitos, skanios ir nebrangios idėjos šokiadieniams

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads