4.8 C
Panevėžys
Penktadienis, 27 gruodžio, 2024

Šilutės rajone žuvys gaišta dėl deguonies trūkumo

AutoriusBNSFotoAAD

Šilutės rajono vandens telkiniuose žuvys gaišta dėl deguonies trūkumo, teigia Aplinkos apsaugos departamentas.

Savaitgalį pranešta, kad Šilutės rajone, Leitės polderyje, matomos nugaišusios žuvys.

Deguonies tyrimas vandenyje parodė, kad jo kiekis vandens telkiniuose kritiškai žemas.

„Savaitgalį paimti mėginiai Leitės polderyje ir Leitės upėje, taip pat Veižo upėje ir Veižo vasaros polderiuose. Nustatyta, kad deguonies kiekis vandenyje vietomis siekė nuo 0,6 miligramų litre iki 1,2“, – teigiama pirmadienį išplatintame pranešime.

Kai deguonies kiekis vandenyje nukrinta žemiau negu 2 mg/l, žuvų organizme prasideda negrįžtami procesai. Kai deguonies kiekis nukrinta žemiau negu 1 mg/l, žuvys gaišta.

Sekmadienį vakare gauta pranešimų, kad nugaišusių žuvų pastebėta ir Gėgės upėje.

Pirmadienio duomenimis, Gėgės upėje, ties Plaškių kaimu, deguonies kiekis vandens telkiniuose vietomis buvo 0,4 mg/l, arčiau Nemuno žiočių deguonies kiekis siekė 4,7 mg/l. Atlikus tyrimus Nemune deguonies aptikta 7,2 mg/l.

Anot pranešimo, vietose, kur pastebimas daugiausia negyvų žuvų, deguonies kiekis fiksuojamas žemiau kritinės normos – nuo 1,5 mg/l, o gilesniuose vandenyse – mažiau nei 1 mg/l.

„Kuo aukštesnė vandens temperatūra, tuo mažiau deguonies jame ištirpsta. Be to, pakilus vandens temperatūrai, prasideda intensyvi augalų vegetacija, pagreitėja puvimo procesai, todėl vanduo dar greičiau praranda deguonį. Dėl šios priežasties tokiuose vandens telkiniuose žuvys ima dusti“, – sakė Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vyr. specialistas Ramūnas Strukčinskas.

Aplinkosaugininkas atkreipė dėmesį, kad seklesni vandenys įšyla greičiau ir žuvims nebėra, kur slėptis.

Be to, kylančiai vandens temperatūrai jautresni žuvų jaunikliai – suaugusios žuvys yra judresnės ir stipresnės.

„Nereikia pamiršti, kad vandens augalijai ir gyvūnijai pražūtinga ir tarša. Pavyzdžiui, kai nuotekos neišvalomos iki reikiamų koncentracijų, vandenyje susidaro azoto ir ypač fosforo junginių perteklius, ir tada prasideda intensyvus vandens žydėjimas. Dumbliai ne tik naudoja deguonį – jie greitai žūsta, taigi ima pūti ir sunaudoja dar daugiau deguonies“, – teigė R. Strukčinskas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Lašiša pataluose pavaduos silkę – nebenorėsite grįžti prie įprasto recepto

confident-noyce

Kūčios be karpio – ne Kūčios: ką prieš kepant padaryti, kad karpio skonis būtų geresnis, ir 3 nauji receptai

confident-noyce

„Ant medinės lentelės“ dalijasi 9 Kūčių receptais ir pirkinių sąrašu – bus taupu, bet skanu ir įdomu

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau