13.8 C
Panevėžys
Šeštadienis, 27 balandžio, 2024

Pakeitimai dėl korupcijos prevencijos: įstaigos bus vertinamos pagal atsparumą

AutoriusBNSFotoFREEPIK.COM

Seimas priėmė naują Korupcijos prevencijos įstatymą: įstaigos bus vertinamos pagal atsparumą korupcijai, turės būti steigiami korupcijos prevencijos padaliniai arba paskiriami specialūs darbuotojai.

Naujasis įstatymas įsigalios nuo 2022 metų sausio ir pakeis beveik 20 metų patvirtintą korupcijos prevencijos reglamentavimą. Naują įstatymą inicijavo prezidentas Gitanas Nausėda, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas.

Prezidentas G. Nausėda pažymi, kad naujasis reguliavimas atitiks Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos rekomendacijas ir gerąsias praktikas, kurs sisteminę Lietuvos atsparumo korupcijai aplinką.

„Kai pasaulyje trūksta saugumo, korupcijos keliamos grėsmės šaliai yra dvigubas pavojus. Valstybė turi būti sveika, stipri ir vieninga. Tuo tarpu korupcinis sugedimas šalį skaldo ir silpnina, smukdo jos ekonomiką, griauna piliečių pasitikėjimą savo valstybe“, – Prezidentūros pranešime sako šalies vadovas.

STT vadovas Žydrūnas Bartkus teigia, kad nauju įstatymu siekiama, kad viešojo sektoriaus institucijose būtų skiriamas realus vadovų dėmesys antikorupcinės aplinkos kūrimui, o asmenys, atsakingi už korupcijos prevenciją turėtų ne tik pareigą, bet ir pakankamas garantijas tokiai veiklai vykdyti.

„Dar vienas svarbus aspektas – sudaromos sąlygos pamatuoti korupcijos prevencijos rezultatus, taip skatinant skaidrumo pokyčius. Tik iš esmės pakeitus antikorupcinės aplinkos kūrimo kultūrą, sustiprinus antikorupcinį sąmoningumą, galime pasiekti aukštesnę viešojo sektoriaus skaidrumo kokybę ir didesnį žmonių pasitikėjimą“, – sako STT direktorius.

Naujas reguliavimas numato, kad reguliariai būtų nustatomas įstaigų ar institucijų atsparumo korupcijai lygis. Jis atskleistų, kokias priemones įstaiga taiko kovodama su korupcija, ar jos yra kokybiškos ir praktiškai pritaikomos. Be to, jame atsispindėtų šių priemonių įgyvendinimo rezultatai.

Atsparumo korupcijai lygio nustatymą atliks pačios įstaigos arba institucijos, kurioms jos yra pavaldžios. Vertinimo kriterijus, tvarką bei periodiškumą nustatys Vyriausybė.

Įstaigos ar institucijos atsparumo korupcijai rezultatai bus skelbiami viešai. Specialiųjų tyrimų tarnyba, remiantis naująja įstatymo redakcija, analizuos ir apibendrins įstaigų ar institucijų įsivertinimą bei apie tai informuos visuomenę.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

STT tyrimų skaičius augo dėl neskaidrių savivaldos išmokų, nusikaltimų nustatyta mažiau

confident-noyce

Apie korupciją KAM kalbėjęs A. Anušauskas teisėsaugai buvo nurodęs Izraelio įmonę

confident-noyce

E. Masiulis ir V. Gapšys netiki juos nuteisusio teismo nešališkumu: du nuosprendį priėmę teisėjai figūravo teisėjų korupcijos byloje

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau