Banginiai, delfinai ir jūrų kiaulės su vėžiu kovoja daug geriau, nei mes, ir dabar prisiartinome prie supratimo, kaip jiems tai pavyksta.
Imant bendrai, bangininiai yra ilgiausiai gyvenantys žinduoliai, kai kurių banginių rūšių atstovai sutinka ir savo 200-ąjį gimtadienį.
Kaip tai įmanoma – paslaptis, nes turint omenyje, kad tai visai nemaži gyvūnai, jų kūne yra daug daugiau ląstelių, nei žmogaus.
„Daugiau ląstelių reiškia didesnę grėsmę, kuriai nors iš jų taps vėžine,”– sako Daniela Tejada-Martinez iš Austral universiteto Peru. „Tad, jei esate didelis, ar ilgiau gyvenate, kenksmingomis gali tapti tūkstančiai ir milijonai jūsų ląstelių.”
Tačiau bangininių gyvūnų susirgimų vėžiu dažnis daug mažesnis už daugelio kitų žinduolių, įskaitant žmones. Ši situacija vadinama Peto paradoksu.
„Juokaujama, kad banginiai dėl savo dydžio turėtų jau gimę sirgti vėžiu ir jų neturėtų egzistuoti iš viso,” –sako Vincent Lynch iš Buffalo universiteto Niujorke. Jis pažymi, kad banginių egzistavimui yra „super trivialus“ paaiškinimas. „Jie tiesiog išvystė geresnė apsaugos nuo vėžio mechanizmą,” sako jis.