Fotografijos dieną panevėžiečiai fotografai paminėjo trankiai

Šiandien Tarptautinę fotografijos dieną Panevėžio fotografai minėjo Laisvės aikštėje unikalia eisena su pučiamųjų orkestru „Panevėžio garsas“ ir šokėjomis. Trankus maršas smagiai nuteikė ne tik pačius fotografus, bet ir centrinėje miesto aikštėje poilsiaujančius panevėžiečius.

Šventinėje eisenoje žygiavo profesionalūs fotografai, fotomenininkai, fotografai mėgėjai, fotografijos tyrėjai, rinkėjai, kolekcininkai ir šiaip fotografiją mylintis žmonės. Eisenos dalyviai rankose turėjo ne tik savo ištikimiausią palydovą – fotoaparatą, bet ir kūrinį.

Be to, Panevėžio fotografų eisena – vienintelė tokia iniciatyva pasaulinės fotografijos dienos proga Lietuvoje, tad nors daugelis fotografų buvo iš Panevėžio, vietos menininkus palaikė ir svečiai iš sostinės.

Apsukę ratą aplink Laisvės aikštę fotografijos mylėtojai trumpam stabtelėjo prie Panevėžio miesto savivaldybės. Čia juos su jų profesine švente pasveikino mero pavaduotojas Aleksas Varna.

Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas Jonas Staselis naujienų portalui JP patvirtino, kad kituose šalies miestuose neminima Tarptautinė fotografijos diena.

Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas Jonas Staselis teigė, kad kituose šalies miestuose neminima Tarptautinė fotografijos diena.

„Tik panevėžiečiai išskirtinai mini savo profesinę šventę. Labai malonu prisijungti prie tokios unikalios eisenos. Jau antrus metus atvažiuoju į Panevėžį ir kartu su panevėžiečiais fotografais linksmai paminiu šią dieną. Labai džiugu ir norisi palaikyti iniciatyvą bei pabūti bendraminčių būryje. Manau, kad kitais metais į profesinę fotografų šventę atvažiuos ir daugiau fotografų iš kitų miestų“, – sakė J. Staselis ir gyrė panevėžiečius fotografus už gražią ir prasmingą iniciatyvą.

[quote_box_center] Fotografija (iš graikų photos „šviesa“ + graphis „piešti, teptukas“) – tai vaizdų išsaugojimo technika, naudojant mechaninius, cheminius ar skaitmeninius būdus.

Fotografijos atsiradimo metais laikomi 1839-ieji, kai Džonas Heršelis sukūrė patį fotografijos terminą. Iš tiesų viskas prasidėjo daug anksčiau. 1725 metais Johanas Heinrichas Šulcas pastebėjo, kad tirpalas, turintis sidabro, paveiktas šviesos patamsėja. 1822 m. prancūzas Žozefas Niseforas Nepsas padarė pirmąją pasaulyje užfiksuotą nuotrauką (deja, ji neišliko). 1826 m. Ž.N.Nepsas nufotografavo vaizdą pro langą. Vaizdas buvo užfiksuotas ant alavinės plokštės, padengtos plonu asfalto sluoksniu. 1839 m. Lui Žakas Mande Dageras vaizdą išsaugojo ant varinės plokštelės, padengtos sidabru. Tokį būdą jis pavadino dagerotipija. Galiausiai, Viljamas Henri Foksas Talbotas vaizdą išsaugojo ant popieriaus, išmirkyto chloruotame sidabre. [/quote_box_center]


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžietis nufotografavo itin retą vorą: sako, kad jam yra gražus ir mielas gyvis

JP Redakcija

Naujienų portalo JP ir laikraščio „Tėvynė“ fotografas D. Urbonas – „Mėnesio sporto nuotraukos“ konkurso laureatas

JP Redakcija

Panevėžyje vyks tarptautinė fotografijos bienalė „Žmogus ir miestas 2024“

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads