-1.7 C
Panevėžys
Pirmadienis, 24 vasario, 2025

9 žingsniai, kurie padės lengviau išgyventi skyrybų skausmą



Išsiskyrimas su partneriu skaudus net ir tuo atveju, kai santykiai truko vos keletą mėnesių. Jei kartu praleidote metų metus ar drauge gyvenote, susitvarkyti su užplūdusia emocijų banga tampa dar sunkiau. Nors nėra stebuklingos piliulės, kurią prarijusios jausitės nuostabiai, naudodamosios šiais patarimais lengviau išgyvensite sudėtingą laikotarpį.

Išliekite neigiamas emocijas

Jau seniai įrodyta, kad verkti – sveika, todėl raudokite tiek, kiek norisi. Verkimas mažina stresą bei kraujo spaudimą, o kartu su ašaromis iš organizmo pasišalina toksinai. Jokiu būdu negniaužkite emocijų, antraip jos vėliau gali prasiveržti fiziniu skausmu.

Mokykitės pamilti save

Tai, kad Jus paliko, dar nereiškia, kad esate nepakankamai graži ar protinga – tiesiog buvote pernelyg nesuderinami. Nustokite save plakti neigiamais žodžiais ir mintimis, kadangi jos greitai materializuojasi. Sveikas pasitikėjimas bei meilė sau ne tik gerina savijautą, bet ir į gyvenimą pritraukia pozityvius žmones.

Gydykite kūną ir sielą

Kasdien padarykite po smulkmeną, gydančią ir kūną, ir sielą: skaitykite psichologines knygas, užsiimkite meditacija, gerai išsimiegokite bei skaniai pavalgykite. Nepamirškite, kad alkoholis į pagalbos sau sąvoką neįeina, kadangi svaigalai tik sustiprina neigiamas emocijas.

Užsiimkite fizine veikla

Sportuoti verta vien dėl to, jog treniruotės metu kūnas gamina hormoną endorfiną, suteikiantį laimės pojūtį. Jei niekada anksčiau nesportavote, pradėkite nuo mažų žingsnelių: vietoj važiavimo liftu kopkite laiptais, į darbą eikite pėsčiomis bei užsirašykite į šokių arba jogos pamokas.

 

Išlikite drąsi ir tvirta

Jei buvęs mylimasis nuolat atakuoja skambučiais bei trumposiomis žinutėmis, atraskite drąsos pasakyti, jog jis trukdo gydytis sielos žaizdas.

Susiraskite papildomos veiklos

Turėdama veiklos apsisaugosite nuo į galvą lendančių negatyvių minčių. Stenkitės daugiau dirbti arba susiraskite hobį, kurio dėka išsiugdysite naujus įgūdžius bei sutiksite gyvenimą praturtinančių žmonių. O galbūt atėjo metas pradėti studijas, kurioms vis neatrasdavote laiko?

Nustokite ieškoti pakaitalo

Po išsiskyrimo norisi kuo greičiau užpildyti atsivėrusią tuštumą, tačiau neskubėkite tam ieškoti kito partnerio. Nespėjusios išgyti nuo iširusių santykių, paprastai susižavime ne kitu žmogumi, o meilės ir buvimo dviese idėja. Nereikia nė sakyti, kad tokių santykių ateitis labai miglota.

Kuo daugiau bendraukite

Nors rekomenduojama išmokti būti vienai, neužsidarykite savyje. Kuo dažniau susitikite su draugėmis, kurioms galite išsikalbėti, bei nepraleiskite progos išgerti kavos su senais pažįstamais. Pradėkite savanoriauti – moksliškai įrodyta, jog laimingiausi žmonės yra tie, kurie ne ima, bet duoda.

Būkite optimistė

Įsikalkite į galvą, jog net skaudžiausios skyrybos – tai dar ne pasaulio pabaiga. Nors dabar atrodo, kad niekada nebesutiksite žmogaus, kurį galėsite pamilti, po metų tokia mintis atrodys mažų mažiausiai juokinga. Nepamirškite, kad gyvenime Jūsų laukia dar daug nuostabių dalykų net ir neturint mylimojo pašonėje.

Sakoma, kad sveikame kūne – sveika siela, todėl grumdamosios su vidiniu skausmu nepamirškite ir fizinių poreikių. Visapusiškai besirūpindamos savimi greičiau atsigausite ir gyvenimą vėl regėsite ryškesnėmis spalvomis.

gamtos grozio formule


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Socialinė darbuotoja Modesta: „Kiekvieną šeimą gali ištikti krizė“

JP Redakcija

B. Gatesas pirmą kartą ant raudonojo kilimo pasirodė su savo drauge P. Hurd

JP Redakcija

Neretai to net nepastebime: kaip stresas veikia mūsų santykius su aplinkiniais?

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads