9.4 C
Panevėžys
Sekmadienis, 29 rugsėjo, 2024

4 praktiški interjero dizainerės sprendimai, kurie padės optimizuoti mažą vonios kambarį

AutoriusJPFotoFREEPIK.COM

Skalbimo mašina – vienas dažniausiai naudojamų namų apyvokos įrenginių. Vis tik, svarbu ne tik išsirinkti kuo funkcionalesnį ir ergonomiškesnį skalbimo mašinos variantą, bet ir rasti patogiausią bei stilingiausią vietą ją pastatyti.  „Samsung“ atliktos apklausos duomenimis net 75 proc. lietuvių skalbimo mašiną laiko vonioje, tad interjero dizainerė Dalia Luzgauskaitė dalijasi 4 patarimais, į ką reikėtų atsižvelgti norint kuo geriau išdėstyti skalbimo mašiną nedideliame vonios kambaryje.

#1. Siūlo įdėti į spintą arba nišą

Planuodama vonios kambarį, net jeigu jis yra nedidelis, D. Luzgauskaitė skalbimo mašinai rekomenduoja pasidaryti atskirą spintą arba ją įdėti į nišą. Tai leidžia įdėti skalbimo mašiną už durelių, todėl kambarys atrodo tvarkingesnis ir vizualiai erdvesnis. Be to, tai anot jos, padės išlaikyti švarų ir minimalistinį interjero dizainą.

„Renkantis spintos dureles rekomenduočiau apsvarstyti variantą su ažūriniu raštu, mat pravėrus skalbimo, džiovinimo mašinų duris, įrenginiai per tokias dureles gali išsivėdinti. Kitas patogus variantas – stumdoma durų sistema. Tokio tipo durys puikiai tinka mažesniems vonios kambariams, nes nereikia papildomos vietos durims atidaryti. Žinoma, renkantis spintą ar dureles reikėtų atsižvelgti į bendrą interjero stilių ir jame vyraujančias medžiagas”, – pabrėžia dizainerė.

#2. Montuoti patogu ir po kriaukle

Dar vienas funkcionalus ir gana populiarus sprendimas, pasak dizainerės, skalbimo mašiną įmontuoti po kriaukle, kuri po savimi turi pakankamai vietos.

„Tai taupo erdvę ir atrodo estetiškai, nes kriauklė pridengia skalbimo mašiną. Tiesa, tam būtina pasirinkti kompaktišką kriauklę, pritaikytą tokiam išdėstymui”, – patikslina D. Luzgauskaitė.

Norint sukurti vizualiai estetišką vonios kambarį skalbimo mašiną įmontuoti galima ir po stalviršiu. Pasak dizainerės, įmontavus skalbimo mašiną po stalviršiu, galima išnaudoti erdvę ir virš jo.

„Stalviršis gali būti naudojamas daiktams laikyti ar dekoratyviems elementams, tokiems kaip augalai, rankšluosčiai ar vonios reikmenys, susidėti. Dizaino prasme stalviršį galite priderinti prie likusio vonios kambario interjero, kad jis atrodytų vientisas – rinktis panašias medžiagas, spalvas”, – sako interjerus kurianti dizainerė.

#3. Verta rinktis modernų įrenginių stilių

Anot jos, šiuolaikinės buitinės technikos įrenginiai dažnai tampa svarbia interjero dalimi, kuri gali derėti prie namų bendros išvaizdos ir papildyti bendrą estetikos pojūtį.

„Dauguma naujų įrenginių dizainų pasižymi kompaktiškumu ir ergonomišku, todėl galima rasti skalbimo mašinų, kurios optimaliai išnaudoja turimą vietą ir yra lengvai integruojamos į baldus ar siauresnius erdvės kampelius. Be to, šiuolaikinių įrenginių dizainai yra modernūs, galima rinktis iš klasikinių spalvų, todėl jie gali papuošti jūsų erdvę ir net įnešti prabangos pojūčio“, –  teigia specialistė.

Ji taip pat atkreipia dėmesį, kad šiuolaikinių skalbimo mašinų modeliai ne tik atrodo gerai, bet ir yra patvaresni.

„Jie yra gaminami naudojant aukštesnės kokybės medžiagas, kas lemia ilgesnį eksploatacijos laiką. Dėl to naujieji įrenginiai išlieka efektyvūs ir patikimi, užtikrindami ilgalaikę investiciją“, – sako D. Luzgauskaitė.

#4. Pravartu atsižvelgti į parametrus

Galvojant apie vonios kambario įrengimą svarbu atkreipti dėmesį ne tik į įrenginio dizainą, bet ir į parametrus. Ji rekomenduoja rinktis standartinio dydžio „Samsung Bespoke AI“ skalbimo mašiną: tokio dydžio mašinos yra energetiškai efektyvios: taupo elektros sąnaudas bei vandenį, o tai padeda sumažinti sąskaitas.

„Modernus dizainas dažnai eina kartu su pažangiomis technologijomis. Tai gali apimti tokius aspektus kaip efektyvesnis energijos ir vandens naudojimas, tylesnis veikimas, patobulintos programos, sensorinė valdymo sistema arba išmaniosios funkcijos, tokios kaip valdymas per mobilųjį įrenginį. O integruotos pažangios technologijos suteikia galimybę efektyviau skalbti mažoje temperatūroje, saugo audinius, leidžia pridėti drabužius skalbimo ciklo metu“, – atskleidžia interjero specialistė.

Be to, dažnam gyventojui aktualus ir keliamas skalbimo mašinos triukšmas, todėl renkantis ją, verta atsižvelgti į rodiklius, kurie nusako jo lygį. Vis tik, pasak jos, sumažinti skalbyklės keliamą triukšmą ir vibraciją mažame vonios kambaryje galima ir pasitelkus keletą praktinių sprendimų.

„Dėl ribotos erdvės, triukšmas ir vibracijos gali būti labiau pastebimi, todėl būtina atsižvelgti į kelis aspektus: tinkamai paruošti grindis, nustatyti skalbimo mašinos lygį ir ją atskirti nuo sienų ir baldų – kad vibruojant skalbimo mašina į juos nesidaužytų“, – apibendrina ji.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Interjero dizainerė pataria: šie namų interjero sprendimai padės pasisemti įkvėpimo ir geros nuotaikos

confident-noyce

Namų erdvė atrodo nuobodi? Interjero dizainerė siūlo pasinaudoti keliais patarimais

confident-noyce

Jaukesnio namų interjero link: patarimai ir idėjos

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau