Ne nuostabu, jog karantinas, tiksliau, nuolatinis dalinimasis viena poilsio, darbo, hobių erdve pakeitė porų santykius – vieniems tai atnešė sudėtingus išbandymus, net privertė pripažinti skaudžias tiesas, o štai kitiems nepagailėjo atradimų. Kalbant apie šiuos, viena nuolatinio buvimo kartu namuose pozityvių pusių – atsiskleidęs, patobulėjęs porų intymus ryšys. Kokie 3 įdomūs faktai pateikiami pastarųjų metų statistikoje?
Kas lėmė pokyčius?
Ne visiems partneriams karantino metas bei keliami iššūkiai yra vienodi, tiesa ta, kad kiekviena pora turėjo prisijaukinti individualias naujas taisykles. Nekalbant apie kiekvieno asmeninę situaciją, kuri vienaip ar kitaip paveikė poros santykius, nujaučiami keli pagrindiniai veiksniai, turėję įtakos toliau aptariamiems seksualiniams reiškiniams:
- nuolatinis buvimas kartu vienoje erdvėje,
- santykiai, kurie dėl susiklosčiusių aplinkybių tapo palaikomais per nuotolį.
Galima sakyti, kad pokyčiai miegamajame atsirado dėl dviejų neįprastų aplinkybių: dosnaus laiko kiekio drauge arba, priešingai, bandymų santykius palaikyti per nuotolį. Tiesa, yra ir dar viena grupė, su kuria siejami įdomūs atradimai: tai žmonės, kurie poros „statusą” įtvirtino būtent pandemijos metu.
1. Beveik kelis kartus daugiau dėmesio intymiam gyvenimui
Tyrimai rodo, jog pandemijos metu poros jaučia kur kas didesnį seksualinį potraukį ir norą leistis į intymų vienas kito pažinimą. Galima tik spėlioti, ar tai lėmė ilgos dienos, ar suvokimas, jog santykiams koją kiša nuobodulys. Kompanija „SKYN”, kuri kasmet atlieka panašius tyrimus, šįmet pasidalino jaunosios kartos (18–39 metų) apklausos apie seksualinį gyvenimą rezultatais.
Teigiama, kad net 39 procentai respondentų patvirtino jaučiantys didesnį seksualinį alkį. Tiesa, beveik pusė dalyvavusių atskleidžia, kad patiria ne tik didesnė norą, bet ir kur kas daugiau malonumo.
2. Eksperimentai dviese
Viena priežasčių gali būti drąsesni eksperimentai miegamajame. Pastebima, kad komunikacija tapo atviresnė, o intymių seansų nevengiama paįvairinti, išbandant seksualias naujoves. Seksologai tame įžvelgia ilgalaikę naudą santykiams, mat ryšį stiprinantys įpročiai, tikėtina, išliks.
Pastebima, kad partneriai ėmė priimtiniau žiūrėti į papildomų priemonių pasitelkimą, siekdami maksimalaus malonumo ar netikėtai atskirti atstumo – įvairiausi miegamojo žaisliukai, apatiniai ir kiti būdai. Jei pabodo rutina, pravers prekės suaugusiems: spausti čia.
3. Greitesni reikalai
Teigiama, kad pandemija gerokai paspartino perėjimą į kitus santykių etapus. Minėtoje apklausoje teigiama, kad kone trečdalis užmezgusių naują pažintį seksualinį gyvenimą su partneriu pradėjo kur kas greičiau, nei tai būtų darę gyvendami normalioje kasdienybėje. O gal ilgi filmų vakarai ir neribotas laikas tik dviese iš tikrųjų leido sparčiau vienas kitą pažinti ir įsitikinti, kad tai patikimas, potencialus gyvenimo palydovas?
Taigi, galima skaičiuoti krizes, išsiskyrusiųjų statistiką arba pasidžiaugti už tuos, kurie sugebėjo išnaudoti laiką santykių stiprinimui bei vienas kito atradimui iš naujo. Visai nesvarbu, ar tai tik atviresni pokalbiai, ar drąsūs žingsniai, šių dienų naujienų akivaizdoje naudinga pripažinti – kažkas išties pasikeitė į gerą!