4.6 C
Panevėžys
Penktadienis, 27 gruodžio, 2024

Žmonėms su klausos negalia – speciali skubios pagalbos programėlė

Vidaus reikalų ministerijoje penktadienį pristatyta skubios pagalbos tarnybų telefono 112 mobilioji programėlė, kuria prisišaukti pagalbą galės ir klausos negalią turintys žmonės.

„Klausos negalią, klausos sutrikimų turintys žmonės galės skambinti, pranešti apie ištikusią nelaimę, pranešti, kad nori sulaukti pagalbos“, – penktadienį sakė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Jos teigimu, programėlė užtikrins kokybišką bendravimą su Bendrojo pagalbos centro (BPC) darbuotojais, o galimybė skambinti vaizdo skambučiu bus sudaryta visą parą.

„Vaizdo skambutis veiks taip, kaip ir bendrasis pagalbos telefonas – 24 valandas per parą, septynias dienas per savaitę“, – teigė ministrė.

Ji pridūrė, kad šalyje programėle galės naudotis daugiau nei 40 tūkst. klausos negalią turinčių žmonių – jie apie pagalbos poreikį galės pranešti tiek vaizdo skambučiu, tiek tekstu.

Ankstesnė programėlė „GPIS 112“ vaizdo funkcijos neturėjo.

Kurtieji giria naująją programėlę

Lietuvos kurčiųjų draugijos prezidentas Kęstutis Vaišnora BNS teigė, kad naująją programėlę jau išbandė ir viskas veikia tinkamai.

„Draugijoje esame įsidiegę programėlę, pasibandėme, kaip ji veikia, viskas atrodo gerai, skundų nėra, tikimės, kad kai bus nelaimė, viskas veiks tinkamai“, – gestų kalba su vertėjo pagalba teigė organizacijos vadovas.

Jo teigimu, programėlė yra patrauklesnė nei iki šiol egzistavęs „tylusis skambutis“, nes vaizdo skambučiu yra atgalinis ryšys.

„Kadangi bus vertėjas, gyvai, viskas labai gerai (…) Dabar gali įsijungti kamerą ir savo gimtąja kalba pasakyti, kas nutiko“, – sakė K. Vaišnora.

Jis pridūrė, kad gestų kalba 1995 metais Lietuvoje pripažinta kaip kurčiųjų gimtoji kalba.

Projekto kaina – 121 tūkst. eurų

BPC viršininkas Audrius Čiuplys teigė, kad naująją programėlę kūrė ir jos aptarnavimu rūpinsis bendrovė „Leksita“, sutarties vertė – 121 tūkst. eurų.

„Tai yra programėlė, specialios kompiuterizuotas darbo vietos ir serverinė techninė įranga“, – BNS sakė A. Čiuplys.

Jo teigimu, sutartyje nurodytas aptarnavimo garantinis laikotarpis yra pusantrų metų, o vėliau bus daromas viešasis pirkimas dėl priežiūros paslaugų.

„Manau, kad ta programėlė jau veiks be sustojimo“, – teigė BPC vadovas.

Jis taip pat pridūrė, kad nuolat budės vienas gestų kalbos vertėjas.

Pasak BPC vadovo, skambinančiojo buvimo vieta bus nustatoma pakankamai tiksliai – paklaida gali būti vos keli metrai.

„Paklaida – nuo kelių metrų iki kilometro. Iš principo ir skambinant iš telefono gali būti panašiai“, – sakė A. Čiuplys.

Jo teigimu, anksčiau „tyliojo skambučio“ būdu per metus būdavo gaunama apie dešimt pranešimų.

Naujoji programėlė pradės veikti nuo liepos 1 dienos. Atsisiųsti į savo išmanųjį telefoną naująją programėlę galima paieškos laukelyje suvedus „112 Lietuva“.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Planuojate žiemos atostogas? Pasiūlė sprendimą, kuris padės rasti pamestą bagažą

confident-noyce

Priklausomybė nuo meilės: kaip pažinčių programėlės „išnaudoja“ vartotojus

confident-noyce

Ar įmanoma sukurti mobilias programėles, neturint programavimo patirties?

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau