Po daugiau nei penkerių metų pertraukos, Panevėžyje bus atidengta nauja skulptūra. Ketvirtadienį, vieną iš centrinių Panevėžio gatvių papuoš žinomo skulptoriaus Vytauto Tallat-Kelpšos sukurta skulptūra „Verslo skrydis“. Tai pirmoji ir vienintelė verslui skirta skulptūra Panevėžio mieste.
Skulptūros pristatyme dalyvaus pats skulptūros autorius V. Tallat-Kelpša, Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.
Skulptūrą sugalvojo miestui dovanoti panevėžietis ir meno pasaulyje puikiai žinomas skulptorius V. Tallat-Kelpša. Skulptūra „Verslo skrydis“ yra 6,5 metrų aukščio, ją sudaro 4 m granitinis postamentas ir 2,5 m bronzos figūra. Jos vertė – 95,7 tūkst. eurų.
Įamžino antikinius personažus
Skulptūros autorius V. Tallat-Kelpša sako, kad meno kūrinys „Verslo skrydis“ – tai ne tik dekoratyvinė ir puošybinė skulptūra. Ji turi ir simbolinę prasmę.
„Ji sukurta remiantis dviem antikiniais personažais – Ikaru ir Merkurijumi. Ikaro skrydis simbolizuoja pažinimo troškimą, nepaklusnumą ir gamtos dėsnių nepaisymą, o Merkurijus – prekybos, iškalbos, keliautojų, komercijos ir pelno dievas. Pats figūros kūnas sudaro aštuoniukę su širdies kontūru viršutinėje dalyje. Iš prigimties mes esame tuščios figūros ir tik gyvenimas suteikia pilnatvę, todėl palieku teisę kiekvienam savo mintyse užpildyti tuštumas. Paversta aštuoniukė turi begalybės ir tobulumo reikšmes, o Rytų filosofijoje aštuoni reiškia turtą“, – štai taip skulptūrą „Verslo skrydis“ pristato jos autorius V. Tallat-Kelpša.
Pristatė parodoje
Skulptoriaus V. Tallat-Kelpšos sukurta skulptūra „Verslo skrydis“ buvo pristatyta Panevėžio miesto dailės galerijoje personalinėje retrospektyvinėje skulptūros ir tapybos parodoje, skirtoje paminėti menininko 65-mečiui.
„Didžioji skulptūra atlieta Vilniuje, Rimo Keturkos liejykloje. Šioje liejykloje lieju ir mažąją plastiką. Su jais bendradarbiauju jau seniai, geri meistrai. Granitinis postamentas padaryta Ukmergėje“, – tąkart sakė V. Tallat-Kelpša.
Verslas ir menas – drauge
Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Gailiūnas pasidžiaugė, kad Aukštaitijos sostinė pasipuoš išskirtiniu meno kūriniu.
„Kadangi skulptūroje yra simbolių susijusių su verslu, juos būtina mokėti skaityti. Dar smagu, kad statydami ir dovanodami skulptūrą miestui, parodome, kad menas ir verslas susiję dalykai. Skulptūros autoriui V. Tallat-Kelpšai nereikėjo galvoti, ką kurti, nes sumažintą skulptūrėlę „Verslo skrydis“ jau daugelį metų teikiame geriausioms Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų verslo įmonėms už įvairius laimėjimus ir pasiekimus, teikiame jas ir verslininkams. Tai aukščiausias verslo įvertinimas, todėl smagu, kad naujoji skulptūra papuoš Panevėžį“, – sakė S. Gailiūnas.
Skulptūros „Verslo skrydis“ rėmėjų sąrašas nemenkas. Prie jos pastatymo prisidėjo net 37 Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariai.
Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmai dėkoja:
bendrovėms „Lietkabelis“, „Panevėžio keliai“, „Linas Agro Group“, „Panevėžio statybos trestas“, „Kalnapilis“, „Kriautė“, „Panevėžio Aurida“, „Umaras“, „Auresa“, „Alvas ir ko“, „Panevėžio pramonės parkas“, „SDG“, „Serpantinas“, „Aurida Baltic Company“, „Pas Katiną“, „Stingas“, „Aurida Logistics Solutions“, „Petro mėsinė“, „Tyla“, „Prorentus“, „Bioenergy LT“, „Panevėžio bičiulis“, „Naftėnas“, „Burbuliukas ir Co“, „Toras LT“, „Autrega“, „Specagra“, „Radviliškių kaimo kepykla“, „Stigma“, „Verslavita“, „Kredora“, „Komex“, „Eismo valdymo sistemos“, „Panevėžio gatvės“; Panevėžio kredito unijai, prekybos centrui „Vasaris“, „AA Baldų galerijai“, Dainiui Spirikavičiui; Panevėžio miesto savivaldybės teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vyriausiajam dizaineriui Arvydui Narkevičiui, Panevėžio miesto savivaldybės infrastruktūros skyriui