Aukščiausiojo Teismo trečiadienį išteisinto Mindaugo Sinkevičiaus mandatas yra panaikintas, tai reiškia, jog į Jonavos rajono mero pareigas grįžti negali, BNS nurodė Vyriausioji rinkimų komisija.
Jis taip pat negalės dalyvauti kitą savaitę vyksiančiose pirmalaikiuose Jonavos rinkimuose, nes jau yra pasibaigęs terminas pateikti dokumentus.
Komisija M. Sinkevičiaus įgaliojimus panaikino praėjusių metų rugsėjį, VRK tuomet taip pat jį išbraukė iš Socialdemokratų partijos kandidatų į Seimą sąrašo, kuriame jis buvo 141 numeriu.
Kauno apygardos teismas pernai gegužę M. Sinkevičių pripažino kaltu dėl piktnaudžiavimo, dokumento suklastojimo ir turto pasisavinimo. Jam skirta 12,5 tūkst. eurų bauda ir trejus metus uždrausta būti renkamam ar skiriamam į valstybės ir savivaldybės institucijų, įstaigų pareigas.
Tačiau Lietuvos Aukščiausiasis Teismas „čekiukų“ bylą nutraukė ir panaikino žemesnės instancijos teismų apkaltinamuosius nuosprendžius.
Jonavos rajono mero pareigas politikas ėjo 2011–2016, 2019–2023 metais, užpernai vėl į jas išrinktas. 2016–2017 metais jis buvo ūkio ministras.
