Prieš metus įsigaliojus Maisto įstatymo pataisoms, leidžiančioms prekiauti pasibaigusio galiojimo, bet vis dar tinkamais vartoti maisto produktais, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) atstovė sako, kad šia galimybe kol kas pasinaudojo tik vienas iš didžiųjų prekybos tinklų. Anot jos, šis procesas reikalauja daug laiko.
„Mes girdime tokią nuomonę, kad visų pirma, tai yra pakankamai didelis darbas, nes prekybininkas turi įrengti prekybos vietą, turi paženklinti kiekvieną prekę ir vartotojai gal nelabai drįsta pirkti“, – sakė VMVT Maisto skyriaus patarėja Ilona Drulytė.
„Iki Lietuva“, kuri pirmoji tarp didžiųjų tinklų pasinaudojo šia galimybe, teigia, kad nuo vasario gyventojai tokių prekių jau gali rasti visose jos parduotuvėse.
„Nuo vasario 1 dienos jau esame paleidę šią galimybę visose mūsų parduotuvėse, bet kurioje mūsų parduotuvėje pirkėjai gali rasti tuos produktus ir drąsiai juos pirkti. (…) Planuojame, kad vien šiais metais mes išgelbėsime apie pusę milijono (vienetų – BNS) produktų“, – spaudos konferencijoje sakė „Iki Lietuvos“ generalinė direktorė Nijolė Kvietkauskaitė.
Jos teigimu, sausį įmonė išbandė šią galimybę penkiose parduotuvėse Vilniuje ir Kaune.
„Mes pirmiausia patestavome, ar tai veiktų penkiose mūsų parduotuvėse Vilniuje ir Kaune ir pamatėme, kad pirkėjai labai noriai reaguoja, kadangi yra ir kainos iniciatyva, kadangi pakankamai geras kainos ir kokybės santykis“, – sakė „Iki Lietuvos“ vadovė.
„Nors įstatymas leidžia pardavinėti produktus 45 dienas po jų galiojimo pabaigos, mes pasirinkome pardavinėti 30 dienų, nes per tas likusias dvi savaites mes tuos produktus galime atiduoti labdaros organizacijoms“, – pridūrė N. Kvietkauskaitė.
![](https://jp.lt/wp-content/uploads/2017/11/bns.png)