Vilniuje vykusiame Lietuvos turizmo forume „Permąstykime turizmą“ dalyvavusi ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė pabrėžė, kad Lietuva turi siekti kuo greičiau atkurti iki 2019 m. pandemijos buvusį į šalį atvykstančių užsienio turistų skaičių. Lietuvos turizmo forume šio sektoriaus ekspertai, verslo atstovai, ekonomistai diskutuoja apie Lietuvos turizmo ateitį.
Šiemet, atsižvelgiant į Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos paskelbtą turizmo dienos temą „Permąstykime turizmą“, diskutuojama, ko reikia imtis, kad turizmas būtų atsparesnis, darnesnis ir inovatyvesnis.
Kaip rodo apgyvendinimo paslaugų rezervacijų sistemos Booking.com tyrimų duomenys, 2022 m. net 81 proc. keliaujančiųjų yra labai svarbios darnios kelionės, o pirmenybė teikiama darnumo pažymėjimus turintiems objektams.
„Puikiai suprantu, kad dėl pasikeitusios geopolitinės padėties ir kitų nenumatytų iššūkių šio vasaros sezono lūkesčiai liko išpildyti ne 100 proc. Mums labai svarbu, kad turizmas Lietuvoje atsigautų. Todėl reikalingos visų pastangos galvojant apie naujus turizmo sprendimus ir idėjas, kad būtume įdomūs ir konkurencingi pasaulio mastu, greičiau susigrąžintume turistų srautus. Lietuvai būtina kurti naujus turizmo produktus, atsižvelgiant į inovatyvaus, darniojo, žaliojo ir išmaniojo turizmo tendencijas“, – sakė ekonomikos ir inovacijų ministrė.
Lietuvos turizmo forume apdovanotos turizmo sektoriaus įmonės ir organizacijos, kurios 2022 m. skatino darnųjį turizmą, pristatė naujus produktus.
Už puoselėjančias vietos bendruomenės tradicijas ir paslaugas apdovanojimas įteiktas Panevėžyje esančiam viešbučiui „Romantic“, kuris prisijungęs prie „ECO hotels“ sistemos – nuo kiekvienos rezervacijos tam tikras procentas lėšų skiriamas vandenynams valyti, miškams atsodinti.
Viešbutis naudoti netinkamą tekstilę atiduoda Panevėžio gyvūnų globos draugijai, be to, dalį automobilių aikštelės šiemet pakeitė šiltnamis ir daržas, svečiams įrengtos elektromobilių įkrovimo aikštelės.