AB „Lietkabelis“ įgyvendino projektą pagal 2014–2021 metų Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų programą „Verslo plėtra, inovacijos ir MVĮ“. Projektas per devynis mėnesius įgyvendintas drauge su norvegų IT įmone „Espero AS“, ir naujoji testuota linija pradėjo veikti balandžio 23 dieną. Projekto vertė – 1 mln. 686 tūkst. 376 eurai, iš jų Norway Grants Fondo finansavimo suma – 600 tūkst. eurų.
Linijos optimizavimas
Pagrindinis projekto tikslas ir nauda – optimizuoti gamybos procesus įdiegus naujas skaitmenines technologijas, kurios suteiks galimybę AB „Lietkabelis“ gaminti tvarius produktus, atitinkančius augančios ir dinamiškos rinkos paklausą.
Įgyvendinto projekto rezultatas – akivaizdus. Įdiegta nauja automatizuota automobilinių kabelių gamybos linija su integruota skaitmeninimo technologija, susidedančia iš trijų dalių: dvigubo sukimo vario gyslos suktuvo, automatizuotos automobilinių kabelių gamybos linijos ir automatinio dvigubo izoliuotų laidų vyniotuvo.
Padidins įmonės efektyvumą
AB „Lietkabelis“ technikos direktorius Alvydas Vaičiūnas pristatydamas projektą teigė, kad įdiegta nauja automobilių kabelių gamybos linija padidins įmonės veiklos efektyvumą, sumažins atliekų kiekį, padidins gamybos pajėgumus ir darbo našumą.
„AB „Lietkabelis“ ir Norvegijos partneris Espero AS bendradarbiauja diegiant naują automobilių kabelių gamybos liniją ir naudoja skaitmenines technologijas. Espero AS suteikė pagalbą AB „Lietkabelis“ skaitmeninių technologijų srityje. Partnerystė bendrovei „Lietkabelis“ padeda mažinti sąnaudas ir tobulinti gamybos procesus. Tikimasi, kad partnerystė prisidės prie ilgalaikio abiejų įmonių augimo ir konkurencingumo bei stiprins dvišalius Norvegijos ir Lietuvos santykius“, – teigė A. Vaičiūnas ir pasidžiaugė, kad projektas įgyvendintas pagal numatytus grafikus – iki balandžio mėnesio pabaigos.
Bendrovės indėlis
Pasak įmonės technikos direktoriaus, pagrindinė projekto finansavimo suma – per milijoną eurų – bendrovės „Lietkabelis“ indėlis.
„Pirmuosius kabelius automobiliams pradėjome gaminti balandžio 23 dieną. Gamybai viskas paruošta ir patikrinta. Pirmoji produkcija, patikrinus kokybę, pasieks klientus. Jie bus informuoti, kad kabeliai pagaminti naujoje linijoje, yra specialūs reikalavimai. Gavus iš klientų patvirtinimus, toliau vyks gamyba“, – aiškino gamybos procesus A. Vaičiūnas ir teigė, kad optimizuotą liniją aptarnaus du operatoriai, ir pabrėžė, jog optimizuotu gamybos procesu siekiama sumažinti atliekų kiekį ir padidinti proceso efektyvumą.
Projektų – ne vienas
AB „Lietkabelis“ generalinis direktorius Sigitas Gailiūnas pasidžiaugė, kad analogiški projektai įmonėje įgyvendinami nebe pirmą kartą.
„Projektai padidina įmonės automobilių kabelių gamybos pajėgumus. Be to, leis pakelti darbo našumą, naujas įrenginys – našesnis. Tai moderniausia technologija, kurią galime naudoti ir įdiegti įmonėje, bei padės surasti naujų pirkėjų, naujų rinkų. Įmonės apyvarta 2023 metais buvo apie 43 mln. eurų, nors dabartinė investicija į naują liniją nėra didėlė, bet įrengta naujausia įranga, kuri panaudota efektyviai ir duos didelę naudą. Linijos greičiai, kur kas greitesni – per minutę pagaminama 1600 metrų kabelio“, – didžiuojasi įdiegtomis naujomis technologijomis S. Gailiūnas ir teigia, kad įmonė turi planų ateičiai.
„Turime aiškius planus ir vizijas – įsigyti naujas linijas tvaresniems kabeliams gaminti. Be to, norime pastatyti pajėgesnę saulės energijos jėgainę bei įrengti tvarumo liniją – perdirbti panaudotas medžiagas, kad būtų sumažinti atliekų kiekiai. Tai patys artimiausi siekiai, kuriuos planuojame įgyvendinti“, – sako įmonės generalinis direktorius.
Projekto esmė
Projektas apima naujos skaitmeninės įrangos diegimą, siekiant optimizuoti gamybos procesą. Taip sumažinamas atliekų kiekis ir padidinamas proceso efektyvumas. Vykdant šiuos pakeitimus sumažės gamybos sąnaudos ir kuriami kokybiškesni produktai.
Skaitmeninių technologijų panaudojimas leis AB „Lietkabelis“ gaminti tvarius produktus, atitinkančius augančios rinkos paklausą.
Partnerystė su Norvegijos įmone suteiks AB „Lietkabelis“ galimybę naudotis partnerio patirtimi diegiant IRT (skaitmenines technologijas) ir optimizavimo sprendimus, kurie pagerins įmonės konkurencingumą.
Projektas išplės įmonės gamybos pajėgumus, siūlant didesnės pridėtinės vertės produktus ir iškeliant ją kaip žaliosios pramonės plėtros lyderę Lietuvoje. Taip bus gerinamas prekės ženklo įvaizdis ir pritraukiama daugiau klientų bei investuotojų.