0.2 C
Panevėžys
Šeštadienis, 1 vasario, 2025

Vėžiu sergančioms moterims bus kompensuojami krūtų implantai

AutoriusSniegė Balčiūnaitė (bns)
Fotofreepik.com

Valstybinės ligonių kasos (VLK) svarsto galimybę nuo kitų metų kompensuoti krūtų, pašalintų po vėžinių susirgimų arba gresiant šiai ligai, implantus.

VLK direktorius Gintaras Kacevičius sako, kad ketinama kompensuoti implantus, atliekant jų rekonstrukcijos operacijas po pašalinimo dėl vėžinių susirgimų ar siekiant vėžio prevencijos.

„Turime du šito klausimo sprendimo modelius. Per artimiausias savaites galėsime pasiūlyti, kaip tą klausimą būtų galima išspręsti. Naujajame PSDF biudžete šitas klausimas bus išspręstas“, – Seimo Biudžeto ir finansų komitete teigė VLK vadovas.

Ligonių kasos turi apsispręsti, ar pirkti krūtų implantus centralizuotai, ar didinti šiuo metu nustatytą rekonstrukcinės operacijos paslaugos įkainį, taikant priemoką už implantą.

„Tokiu atveju gydymo įstaigos įsigys implantus ir atliks rekonstrukcines operacijas, o ligonių kasos tai apmokės PSDF biudžeto lėšomis. Skaičiuojant kainas bus įtrauktos gydymo įstaigų pateiktos krūtų implantų sąnaudos“, – BNS nurodė VLK.

Šiuo metu  PSDF biudžeto lėšomis apmokamos tik rekonstrukcinės krūtų operacijos, o patys implantai dėl didelės kainos nekompensuojami.

VLK duomenimis, per metus kompensacijomis galėtų pasinaudoti apie 300 moterų, o lėšų poreikis, preliminariu vertinimu, siektų apie 250 tūkst. eurų.

VLK Ekonomikos departamento direktorė Simona Adamkevičiūtė sako, jog kitąmet taip pat planuojama kompensuoti daugiau akinių lęšių (100 tūkst. eurų) ir abiejų ausų klausos aparatus (800 tūkst. eurų). Dabar kompensuojamas tik vienas aparatas.

„Akinių lęšiai bus kompensuojami, taip pat klausos aparatų kompensavimas suaugusiems abiem ausims numatomas“, – komitete pranešė VLK atstovė.

Ligonių kasos BNS teigė, kad akinių lęšiai Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis kompensuojami ir dabar. Šiais metais ir pernai jų buvo kompensuota už maždaug 30 tūkst. eurų.

Per devynis šių metų mėnesius akinių lęšiai buvo kompensuoti 160 pacientų, iš jų 16-ai vaikų – tiems, kurių geriau reginčios akies geriausiai koreguotas regos aštrumas neviršija 0,5.

Klausos aparatų suaugusiems per metus vidutiniškai kompensuojama 7,2 tūkst. VLK neturi duomenų, kiek gyventojų juos įsigydavo antrai ausiai savo lėšomis.

Kitais metais iš PSDF biudžeto ortopedijos technikos priemonių gamybos ir pritaikymo išlaidoms kompensuoti planuojama skirti 17,2 mln. eurų, tai yra 0,6 mln. eurų daugiau nei buvo skirta šiems metams (16,6 mln. eurų).


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Iššūkis pacientui: grėsmę kelia nebylios virškinimo sistemos ligos

JP Redakcija

Už prastą nuotaiką ir energijos stoką gali būti atsakingos rimtos ligos

JP Redakcija

Vaistininkė: „Neskubėkite po ligos grįžti į įprastą ritmą“

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads