-2.6 C
Panevėžys
Sekmadienis, 23 vasario, 2025

Veterinarijos tarnyba: netinkamai laikyti gyvūnai turėtų būti konfiskuoti

AutoriusSniegė Balčiūnaitė (BNS)
FotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS


Daugelis tyrimų dėl nelegalios gyvūnų veislynų veiklos baigiami, o juose netinkamai laikyti gyvūnai turėtų būti konfiskuoti, sako Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (NMVT) direktoriaus pavaduotojas, 

„Tie augintiniai, kurie buvo laikomi blogomis sąlygomis, bus konfiskuoti“, – Kaimo reikalų komitete sakė Vidmantas Paulauskas.

Pasak jo, dabar tarnyba ir policija atlieka 19 tyrimų ir 380 šuniukų likimo. Dėl jų konfiskavimo galutinį sprendimą priims teismas.

Skandalas dėl galimo žiauraus elgesio su gyvūnais įsiplieskė rugsėjo pradžioje. Nelegaliose veisyklose rasta negyvų, suluošintų gyvūnų, daug jų perduota globos organizacijoms.

Už žiaurų elgesį su gyvūnu, jo kankinimą, kai gyvūnas žuvo arba buvo suluošintas, baudžiama viešaisiais darbais, bauda, areštu arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Ką svarbu žinoti prieš bėgiojimą su šunimi žiemą? Ekspertų patarimai

JP Redakcija

Kodėl negalima dovanoti gyvūnų?

JP Redakcija

Veterinarė pataria, kaip tinkamai apsaugoti augintinius nuo šalčio: ruoštis reiktų iš anksto

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads