VšĮ „Versli Lietuva“, bendradarbiaudama su Mokslo ir technologijų parku (MTP), rudenį Panevėžyje ketina atidaryti bendradarbystės centrą „Spiečius“. Jis įsikurs J. Žemgulio g. 46.
Pirmieji tokie centrai, kuriuose pradedantys verslininkai neatlygintinai gauna visapusę pagalbą ir darbo vietas, veiklą pradėjo 2016 m. Alytuje ir Šiauliuose. Šiemet vykdoma tolesnė plėtra – Tauragėje, Panevėžyje ir Klaipėdoje. Įvertinus teigiamą poveikį ir paklausą kitąmet kituose šalies miestuose planuojama suburti dar tris aktyvaus verslo erdves.
„Didžiuosiuose miestuose gauti pagalbą pradedančiam verslininkui ar norinčiam tokiu tapti nesudėtinga: vyksta verslumo skatinimo iniciatyvų, nemokamai konsultuoja „Versli Lietuva“ specialistai. Tuo tarpu daugelyje regionų pagalbą jaunam verslininkui rasti sudėtingiau. Pirmieji „Spiečiai“ regionuose pasiteisino – bendradarbystės erdvėse susikūrę verslai jau keliasi į nuosavus biurus, įdarbina savo miesto gyventojus – dažnai jaunus žmones, nerandančius darbo mieste ir svarstančius apie emigraciją. Taigi „Spiečių“ tinklo plėtra padeda spręsti ne tik ekonomines, bet ir socialines problemas“, – sako ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.
„Bendradarbystės centruose „Spiečius“ buriasi pradedantieji verslininkai, kurie turi verslo idėjų, tačiau dėl įvairių priežasčių negali ar nenori daug investuoti į biuro nuomą, įrangą ir pan. Jiems taip pat reikalinga konsultantų pagalba, praverčia bendraminčių palaikymas, todėl ši verslumo skatinimo koncepcija pateisina lūkesčius ir jau duoda apčiuopiamų rezultatų“, – teigia „Verslios Lietuvos“ generalinė direktorė Daina Kleponė.
Skaičiuojama, kad vidutiniškai „Spiečiaus“ rezidentų apyvarta 2017 m. augo 53 proc. Sparčiausią augimą demonstruoja tie, kas bendradarbystės centro paslaugomis naudojasi ilgiau kaip 6 mėnesius. Kas penktas narys per pirmąjį rezidavimo pusmetį ėmė teikti paslaugas užsienio klientams. Visų rezidentų verslo partnerių išaugo iki 3-6. Per 2 metus 2 bendradarbystės centrai pritraukė 55 jaunus verslus.
„Spiečiaus“ plėtra naudinga ne tik kiekvieno verslo vystymo skatinimui, bet ir regionų plėtrai, čia susigrąžinant talentus. Tai puikus pavyzdys, kaip inovatyvios erdvės, bendrystė ir noras kurti ateitį gimtajame mieste prisideda prie šalies ekonominės gerovės kūrimo.