Velžio gyvenvietėje, Nevėžio upės slėnyje, sukurtas stebuklingas kalėdinių eglučių miestelis, kuriame savo rankomis pagamintas eglutes pastatė Velžio seniūnijoje įsikūrusios įvairių įstaigų ir įmonių bendruomenės.
Miestelyje – vienuolika eglių
Šios idėjos sumanytoja – Velžyje veikianti Panevėžio rajono aktyvių šeimų bendruomenė.
„Tokia mintis kilo siekiant skatinti bendruomeniškumą, kviečiant mūsų gyvenamojoje vietovėje veikiančias įmones prisidėti prie miestelio gražinimo bei švenčių nuotaikos kūrimo. Idėją pasiūlėme seniūnijai bei kultūros centrui, taip visi kartu ją ir plėtojome“, – sakė Aktyvių šeimų bendruomenės vadovė Lina Golovko.
Panevėžio rajono aktgyvių šeimų bendruomenė pirmą kartą rengiamoje akcijoje dalyvauti kvietė beveik dvidešimt įmonių ir įstaigų iš Velžio seniūnijos. Prie šio projekto prisijungė ir savo rankų darbo eglutes aikštėje pastatė Velžio gimnazija, lopšelis-darželis „Šypsenėlė“, įmonės „Akmens fabrikas“, „Agrolipta“, „Aukštaitijos kasybos darbai“, „RM grožio studija“, S. Barzdos ūkis, MB „Grigaja“ bei Panevėžio rajono aktyvių šeimų bendruomenė. Išskirtinės eglutės čia suspindo gruodžio 1-ąją dieną kartu su įžiebta šių metų Velžio egle.
Stebina fantazija
L. Golovko džiaugėsi, kad bendruomenės, organizacijos, įstaigos mielai dalyvauja šioje iniciatyvoje, nori parodyti save, savo išmonę, kūrybiškumą. O kad jis beribis – akivaizdžiai matyti.
Panevėžio rajono aktyvių šeimų bendruomenė kartu su lazerinio graviravimo dirbtuvėmis „Timbertap“ eglę papuošė lazeriu išpjaustytomis medinėmis gyvūnų figūrėlėmis, kurias vaikai dar ir nuspalvino. Įmonė „Akmens fabrikas“ sukūrė didžiulę eglę iš akmens, o štai S. Barzdos ūkio atstovai eglę pagamino iš padangų. MB „Grigaja“ eglę papuošė asmeninio tobulėjimo lavinimo kortelėmis, o „RM grožio studija“ – plaukų kirpimo žirklėmis, plaukų džiovintuvu ir kitais grožio įrankiais. Įmonė „Aukštaitijos kasybos darbai“ kalėdinį medį pagamino iš vamzdžių. Išskirtiniu kūrybiškumu pasižymėjo ir įmonė „Agrolipta“, kuri į kalėdinius žaisliukus įpylė sėklų ir užrašė jų pavadinimus, taip lavindama po eglučių miestelį pasižvalgyti atvykusius svečius.
„Džiaugiamės, kad tiek bendruomenių prisijungė prie šios akcijos. Labai norėtume ją plėtoti ir toliau, kad kitąmet mūsų gyvenvietė dar labiau gražėtų, spindėtų ir neštų dar stipresnę Kalėdų dvasią“, – kalbėjo kalėdinių eglučių miestelio sumanytoja L. Golovko.
Atspindi veiklą
Prie šios akcijos prisijungusios „RM grožio studijos“ kirpėja Erika sako, kad kalėdinių eglučių miestelis simbolizuoja bendruomeniškumą, o prisidėti prie šventinės nuotaikos kūrimo – visada smagu.
„Gavome kvietimą dalyvauti ir mielai prisijungėme. Kadangi salonas įsikūręs Velžyje ir esame šio miestelio dalis, jautėme pareigą prisidėti. Eglutę papuošėme grožio atributika, įvairiais mūsų darbo įrankiais. Be to, šiais metais mūsų miestelio Kalėdų eglutė maža ir jaunutė, todėl visi kartu šalia jos statydami savo eglutes, pasirūpinome, kad jai būtų jaukiau ir smagiau“, – šypsojosi Erika.
Viena už kitą gražesnės
Kalėdinių eglučių miestelyje savo puošmeną – trijų metrų aukščio iš akmens pagaminą eglę – pristatė ir įmonė „Akmens fabrikas“.
„Šios eglės iniciatorius buvo mūsų įmonės direktorius Alvydas Krikščiūnas, nes jo ir verslas yra Velžyje, ir pats čia gyvena. Jis labai myli šitą miestelį ir žmones, todėl dalyvauti iniciatyvoje jam buvo labai svarbu. Kai sužinojome, kad čia bus rengiama eglučių paroda, net nebuvo minčių nedalyvauti“, – sakė įmonės „Akmens fabrikas“ vadybininkė Jurgita Čuvašina.
Eglės gamybai įmonės darbuotojai panaudojo tris skirtingų medžiagų plokštes, jas išfrezavo, pagamino viršūnę. O ir trijų metrų aukščio akmens eglę nebuvo lengva atgabenti į Nevėžio upės slėnį. Tam buvo panaudotas specialus transportas. Darbuotojai eglę pririšo saugos diržais ir transportavo ją laikantis visų saugos reikalavimų.
„Eglę gaminome apie dvi savaites. Buvo sutelktos visos pajėgos, kad padaryti gražiai ir būtent taip, kaip norėjo mūsų įmonės direktorius. Prie jos gamybos prisidėjo visi, kas tik galėjo“, – pridūrė J. Čuvašina.
Paklausta, koks bus šios eglės likimas pasibaigus didžiosioms metų šventėms, įmonės vadybininkė svarstė: „Tikrai jos neišardysime, galbūt persikelsime į mūsų įmonės kiemą. Bet galbūt, jeigu bendruomenė norėtų, o direktorius sutiktų, ją paliktume ten, kur dabar stovi. Manau, direktorius tikrai norėtų su velžiečiais dalintis šiuo grožiu“, – kalbėjo J. Čuvašina.