-2.6 C
Panevėžys
Sekmadienis, 23 vasario, 2025

Vaistinėse išaugo greitųjų COVID-19 testų pardavimai

AutoriusJP
FotoFREEPIK.COM


Vasarai persiritus į antrąją pusę, „Gintarinės vaistinėse“ fiksuojami didesni nei įprasta greitųjų koronaviruso testų pardavimai. Per pastarąsias dvi savaites COVID-19 testų pardavė 60 proc. daugiau nei prieš tai. Palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, šiemet greitųjų COVID-19 testų pardavimai liepą išaugo daugiau nei 140 proc.

„Pajutę peršalimo simptomus, gyventojai užsuka į vaistines ne tik vaistų, bet ir greitųjų COVID-19 testų. Galime pasidžiaugti visuomenės sąmoningumu: pacientai puikiai supranta rekomendacijas pasitikrinti, kad užkratas nebūtų platinamas toliau. Juo labiau, kad šiltuoju metų laiku netrūksta ir didesnių susiėjimų, asmeninių švenčių, kurių metu COVID-19 infekcija gali būti paskleista ir tarp labiau pažeidžiamų visuomenės grupių – senyvo amžiaus, imuninėmis ligomis sergančių žmonių, taip pat kūdikių ir mažų vaikų, kuriems susirgimas koronavirusu gali būti pavojingas“, – komentuoja „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Laura Vanagaitė.

Nežymiai augantį sergamumą koronavirusu fiksuoja ir Valstybės duomenų agentūra – šeštadienį šalyje buvo užfiksuota 18 susirgimų COVID-19. Jau gana ilgą laiką savaitgalio dienomis būdavo fiksuojamas tik vienženklis tokių susirgimų skaičius.

„Pajutus peršalimo simptomus ar po kontakto su kitu sergančiu asmeniu, rekomenduojama atlikti greitąjį COVID-19 testą arba PGR testą sveikatos priežiūros įstaigoje“, – sako L. Vanagaitė.

Nors greitųjų testų pardavimai išaugo, „Gintarinės vaistinės“ atstovė tikina, kad jų nepritrūks: „Nuolat bendraujame su didmeninės vaistų prekybos bendrovėmis, sekame likučius vaistinėse bei pasipildome atsargomis.

Siekiant užkirsti kelią koronaviruso plitimui, gyventojams rekomenduojama prieš svarbesnius įvykius ar asmenines šventes vengti nebūtinų kontaktų, masinio susibūrimo vietų, atlikti testus. Taip pat patariama laikytis rankų higienos, čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Šį sezoną padaugėjo mirčių nuo gripo, nuo COVID-19 mirė 47 asmenys

JP Redakcija

Per savaitę gripas pražudė 5, koronavirusas – 2 asmenis

JP Redakcija

Nacionalinis muziejus sulaukė pustrečio šimto eksponatų apie COVID-19

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads